Głogowskie drużyny zagrały na 50-lecie zielonogórskiego AZS-u

0
452

W środę obchodzono 50-lecie Akademickiego Związku Sportowego w Zielonej Górze. Z tej okazji rozegrano dwa mecze z udziałem zielonogórskich i głogowskich drużyn. Najpierw na parkiecie pojawili się futsaliści Euromastera Chrobrego Głogów, natomiast później naprzeciwko gospodarzom stanęli piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów. Dla szczypiornistów był to ostatni sprawdzian przed dzisiejszym meczem w PGNiG Pucharze Polski.

Obecność głogowskich drużyn uświetniła obchodzone w Zielonej Górze 50-lecie tamtejszego Akademickiego Związku Sportowego. Wydarzenie reklamowane było hasłem „AZS vs Ekstraliga”, bowiem do Winnego Grodu zaproszono dwie drużyny z Głogowa, które występują w najwyższej klasie rozgrywkowej swoich dyscyplin. Najpierw na parkiet wybiegli występujący w Futsal Ekstraklasie zawodnicy Euromastera Chrobrego Głogów, natomiast później szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów.

Futsaliści Klubu Uczelnianego AZS UZ Zielona Góra występują aktualnie w północnej grupie pierwszej ligi. Zielonogórzanie są obecnie sklasyfikowani na piątym miejscu w tabeli i tracą zaledwie trzy oczka do lidera rozgrywek. Euromaster Chrobry Głogów gra ligę wyżej, jednak podopieczni Tomasza Trznadla walczą o utrzymanie miejsca w elicie.

Na parkiecie w Zielonej Górze doszło do bardzo wyrównanego spotkania, co najlepiej pokazał rezultat końcowy. Żadna z drużyn nie rozstrzygnęła losów spotkania na swoją korzyść i ostatecznie padł remis 4:4. Dla głogowian był to ostatni test przed weekendowym meczem Futsal Ekstraklasy. W sobotę pomarańczowo-czarni zagrają z innymi akademikami, bowiem rywalem w walce o punkty będzie AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

W Zielonej Górze zagrali też szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów. Pierwsza połowa pojedynku należała do bardzo zaciętych, a gospodarze postawili trudne warunki przed przedstawicielem PGNiG Superligi Mężczyzn. Do przerwy głogowianie prowadzili różnicą zaledwie dwóch trafień.

Wszystko zmieniło się po przerwie. Zespół z Głogowa zaczął budować bezpieczną przewagę bramkową, nie pozwalając na wiele lubuskiej ekipie. Akademicy w drugiej odsłonie spotkania rzucili osiem bramek, przy trzynastu trafieniach głogowian. Duża w tym zasługa bardzo dobrej gry w obronie podopiecznych Jarosława Cieślikowskiego. Ci nie pozwalali gospodarzom na wiele i ostatecznie wygrali 35:28.

Dla SPR Chrobrego Głogów było to doskonałe przetarcie przed dzisiejszym meczem PGNiG Pucharu Polski. Głogowianie zagrają na wyjeździe z pierwszoligową Stalą Gorzów.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Euromaster Chrobry Głogów 4:4

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – KS SPR Chrobry Głogów 28:35 (20:22)
SPR Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 5, Pawłowski, Płócienniczak 6, Świtała 3, Sadowski 4, Sićko 3, Babicz 1, Gujski 3, Tylutki 3, Sobut, Krzysztofik 3, Kubała 2, Rydz 2

/fot. SPR Chrobry Głogów/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.