Legnica: są pieniądze dla najlepszych sportowców

0
443

 

W budżecie miasta na 2017 rok są już ustalone fundusze na nagrody dla sportowców. Legnica od dziesięciu lat (na podstawie uchwały Rady Miejskiej) wyróżnia wybitne osiągnięcia sportowe w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych. 

W budżecie miasta na ten rok jest przeznaczone 750 tys. zł dla najlepszych sportowców. Ostatnio przyznane nagrody finansowe obejmują okres od stycznia do czerwca. Kolejne dotyczyć będą okresu od sierpnia do grudnia.

Na podstawie złożonych wniosków, prezydent Tadeusz Krzakowski wyróżnił stypendiami trzech zawodników taekwon-do z Legnickiego Klubu Taekwon-do oraz trzech zawodników trójboju siłowego z Ogniska TKKF Śródmieście. Stypendystami są reprezentanci Polski, osiągający wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie.

Ponadto stypendia otrzymało 9 zawodników piłki ręcznej z pierwszoligowej drużyny MSPR Siódemka Legnica i 17 zawodników piłki nożnej z pierwszoligowej drużyny MKS Miedź Legnica.

Stypendialne docenianie i wyróżnianie sportowych osiągnięć dotyczy także uczniów legnickich szkół. Podczas inauguracji roku szkolnego 2016/2017 prezydent wręczył nagrody finansowe blisko 50 uczniom. W tym przypadku stypendia miały charakter jednorazowy i wynosiły 450, 550 lub 650 złotych, w zależności od podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego poziomu kształcenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.