Spotkanie Krzakowskiego z prezesem Mercedes-Benz

0
552

Na zaproszenie prezydenta Legnicy w Ratuszu, 9 stycznia odbyło się spotkanie Tadeusza Krzakowskiego z dr Andreasem Schenkelem, prezesem zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o., którego wielka inwestycja produkcyjna rozpoczyna się w Jaworze

Tadeusz Krzakowski i Andreas Schenkel rozmawiali o możliwych formach współpracy Legnicy z niemieckim inwestorem. Prezydent Krzakowski uważa tę inwestycję za ważną dla całego regionu. Zapoznał też gościa z inwestycyjnymi walorami miasta, jego gospodarką i innowacyjnym kształtem edukacji zawodowej w Legnicy. Przedstawił ofertę terenów inwestycyjnych, które mogą być przedmiotem zainteresowania kooperantów Mercedesa.

Główny wątek spotkania dotyczył wykorzystania legnickiego potencjału szkolnictwa zawodowego, które kształci młodzież w wysoko wyspecjalizowanych zawodach, także dzięki współpracy z firmami produkcyjnymi. Kształceni są specjaliści z branży elektrycznej, elektronicznej, mechanicznej, mechatronicznej, samochodowej, logistycznej, obsługi maszyn sterowanych numerycznie, kolejowej, a także związanej z technologiami energii odnawialnej. Te nowoczesne specjalności są efektem dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Prezydent zaoferował podjęcie wdrażania w legnickim szkolnictwie specjalizacji, które mogą być potrzebne w procesach produkcyjnych Mercedesa.

Prezes Andreas Schenkel wyraził zadowolenie z tej propozycji współpracy, podkreślając, że bardzo cennymi dla firmy pracownikami będą m.in. operatorzy maszyn sterowanych numerycznie oraz mechatronicy.

– Jesteśmy w stanie rozwijać kształcenie zawodowe odpowiadające potrzebom Mercedesa. W tej sprawie podejmiemy ustalenia z dyrektorami szkół zawodowych – zadeklarował prezydent Tadeusz Krzakowski.

Partnerzy postanowili spotkać się kolejny raz, by skonkretyzować potrzeby inwestora i wychodzącą im naprzeciw ofertę miasta.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.