Ponad 10,6 miliona złotych dla Głogowskiego Szpitala Powiatowego

0
986

Najwyższej klasy artroskop, wyposażona w nowoczesny sprzęt pracownia endoskopowa oraz ginekologiczne USG najnowszej generacji trafią do Głogowskiego Szpitala Powiatowego. Będzie to możliwe dzięki pozyskaniu dodatkowych środków finansowych od Banku Gospodarstwa Krajowego.

Inwestycja w zdrowie chyba u większości osób nie budzi zastrzeżeń. Człowiek nie ma nic cenniejszego, niż swoje życie oraz życie osób, na których mu zależy. We wszystkich życzeniach świątecznych cały czas pojawia się formułka, w której życzy się przede wszystkim właśnie zdrowia. Jest to bardzo logiczne, ponieważ to dzięki niemu można normalnie funkcjonować w społeczeństwie i cieszyć się każdym kolejnym dniem. Choroba zabiera ludziom i energię, i siłę, ale i czas, którego nikt im nie zwróci, dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz szybkie diagnozowanie i leczenie. Najlepiej do tego nadają się szpitale jak najmniej oddalone od miejsca zamieszkania. Tym ważniejszy jest fakt, że głogowski szpital nadal dąży do rozwoju oraz podwyższania standardów medycznych w swojej placówce. Zgodnie z umową szpital ten otrzyma dwa kredyty – konsolidacyjny i inwestycyjny, które pozwolą na rozwój głogowskiej lecznicy.

Pierwszy z nich, konsolidacyjny, pozwoli na płynną spłatę długoterminowych zobowiązań placówki, wobec instytucji finansowych (ich poziom  przekraczał 9.600.000zł). Dzięki obsłudze zobowiązań finansowych Głogowski Szpital Powiatowy środkami konsolidującego kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego rocznie „zaoszczędzi” kilkaset tysięcy złotych. Uwolnione w ten sposób środki szpital będzie mógł w najbliższej przyszłości przeznaczać na rozwój działalności medycznej.

Warunkiem udzielenia kredytu było przedstawienie przez szpital wiarygodnego planu działalności jednostki w kolejnych latach. Zarząd Głogowskiego Szpitala Powiatowego we współpracy z kadrą medyczną opracował Strategiczny Planu Rozwoju Spółki na lata 2017-2021, który uzyskał bardzo wysoką ocenę specjalistów finansowych BGK.

Przy udzielaniu kredytu istotne było ustanowienie odpowiednich zabezpieczeń, wśród których szczególnie ważne są gwarancje, jakich udzieli Powiat Głogowski, który dla banku jest potwierdzeniem wiarygodność i stabilność transakcji.

Szpital otrzyma również finansowanie w wysokości miliona złotych, przeznaczone na bieżące cele inwestycyjne. Za środki otrzymane z Banku Gospodarstwa Krajowego zakupiony będzie densytometr, artroskop z wyposażeniem umożliwiającym specjalistyczne rekonstrukcje stawów oraz kompletnie wyposażona zostanie pracownia endoskopowa. Nowoczesny sprzęt trafi również na oddział ginekologiczno–położniczy, który zyska USG najnowszej generacji. Dzięki temu możliwe będzie jeszcze dokładniejsze badanie pacjentek na każdym etapie ciąży.

Gama świadczonych usług ma być odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Głogowa i regionu Zagłębia Miedziowego, w tym pracowników KGHM, którego Fundacja częściowo również współfinansuje zakup artroskopu. Nowy sprzęt będzie oddany do dyspozycji pacjentów głogowskiego szpitala już w pierwszej połowie 2017 roku.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.