Weekendowy rozkład jazdy

0
591
TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Dzisiaj rozpoczął się pierwszy długi weekend nowego roku. Kolejny czeka Polaków dopiero wiosną. Jest więc dodatkowy dzień, aby odpocząć, nabrać sił do pracy na kolejne dni lub poświęcić czas kulturze i nadrobić zaległości związane ze muzyką, sztuką czy filmem. Można tez wziąć udział w Orszaku Trzech Króli, który właśnie dzisiaj przemaszeruje ulicami Głogowa. 

Mimo zimowej aury i mrozu, który przecież nie dziwi w styczniu, 6 stycznia mieszkańcy naszego miasta mogą wziąć udział w Orszaku Trzech Króli. Wszystkie parafie Głogowa zgromadzą się na Pl. 1000-lecia o godzinie 13.30. Tam przedstawione będą Jasełka. Następnie o godzinie 14.00 wszyscy uczestnicy wyruszą w kierunku Rynku. Przy Ratuszu odbędzie się za to kolejny akt Jasełek, powitanie Orszaku oraz poczęstunek.

Więcej o tym wydarzeniu oraz o zmianach w komunikacji miejskiej w tym dniu wspominaliśmy tutaj: http://tutajglogow.pl/2017/01/05/jutro-w-glogowie-orszak-trzech-kroli.

Jeśli jednak na ten długi weekend głogowianie szukają innych propozycji spędzenia czasu, przedstawiamy alternatywne rozwiązania.

 

Dla dzieci oraz całych rodzin:

 • Najmłodszym z pewnością spodoba się fakt, iż Raj dla Dzieci w O.K. Parku będzie otwarty cały dzień według niedzielnych godzin (10.00-20.00). Dodatkowo czynne będzie także lodowisko (10.00 – 21.00) oraz kręgielnia (14.00 – 22.00) czyli również jak w niedzielę.
 • Trwa nadal pokonkursowa wystawa VII Głogowskiego Festiwalu Szopek. Nagrodzone prace można oglądać od 16 grudnia 2016 do 16 stycznia 2017 w Klubie Batalionowym przy ulicy Wojska Polskiego 58.
 • Od grudnia 2016 do lutego 2017 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie można podziwiać wystawę pn. „Boże Narodzenie w tradycji polskiej”. Muzealia na ekspozycji pochodzą ze zbiorów MAH (ozdoby i świeczki choinkowe), z Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu (szopki, obrazy na desce, maski i rekwizyty karnawałowe), z Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze z/s w Ochli (szopki oraz ozdoby choinkowe), z Muzeum Miejskiego Zabawek w Karpaczu (karty pocztowe i szopki).

 


Mali mieszkańcy Głogowa również będą mogli liczyć na kino i obejrzeć propozycje przygotowane specjalnie dla nich:

 • „Poranki familijne” (cykl sobotnich spotkań, podczas których dzieci uczą się języków obcych, bawią się z animatorami i oglądają polskie bajki z morałem; to rozrywka w pełnym wymiarze, nie tylko dla najmłodszych, ale i dla całej rodziny. Poranki familijne odbywają się cyklicznie, dwa razy w miesiącu w sobotę o 10:00) – Cinema 3D;
 • „Królowa Śniegu 3: Ogień i lód” – film animowany (Chociaż Królowa Śniegu i samozwańczy Król Śniegu zostali pokonani, Kai i Gerda nie mają powodów do radości. Dziewczynka pragnie odnaleźć ukochanych rodziców, porwanych przez Północny Wiatr. Wspólnie z przyjaciółmi wyrusza na kraniec świata, w pełną niebezpieczeństw wyprawę ratunkową. W trakcie wędrówki bohaterowie natrafiają na artefakt, pochodzący z prastarego królestwa trolli. To legendarny Kamień Ognia i Lodu) – Jubilat i Cinema 3D;
 • „Sing” – film animowany (W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona [Marcin Dorociński] popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr.
  Do konkursu staną: pewna siebie, przemądrzała i diablo utalentowana mysz Mike [Jankes], nieśmiała Słonica Meena [Katarzyna Sawczuk], utalentowana matka 25 świnek – Rosita [Małgorzata Socha], młody gangsta-goryl Johnny [Adam Zdrójkowski] i Ash [Ewa Farna], punkowa rebeliantka-jeżozwierzyca oraz utalentowany tancerz – świnka Gunter [Jarosław Boberek]. W roli czarnej owcy o złotym sercu – panny Nany Noodleman – wystąpi diva opery Małgorzata Walewska. Animowana komedia-musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster. W filmie pojawi się 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków), które z pewnością podbiją serca widzów) – Cinema 3D.

 

Dla dorosłych:

Już 7 stycznia 2017 roku, czyli w najbliższą sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się Koncert Noworoczny Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni – znana wokalista, która swoją karierę rozpoczynała w zespole Łzy. Widzowie wysłuchają kolęd, pastorałek oraz przebojów piosenkarki, która obchodzi 20-lecie działalności artystycznej.  Nie zabraknie zapewne takich utworów, jak: „Czy ten pan i pani”, „Biegnij przed siebie”, „Z ciszą pośród czterech ścian” czy „Wiem, że jesteś tam”. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej o godzinie 18.00.

 

 

Cały czas głogowskie kina będą otwarte, także głogowianie będą mogli spędzić czas z polskim lub zagranicznym filmem:

 • „Po prostu przyjeźń” – komedia (Alina [Sonia Bohosiewicz] i Marian [Marcin Perchuć] wygrywają do spółki wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka [Magdalena Różczka], singielka i menadżerka na wysokich obcasach, postanawia mieć dziecko. Pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel [Bartłomiej Topa]. Filip [Kamil Kula] zaryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików [Aleksandra Domańska]. Stateczny profesor [Krzysztof Stelmaszyk] będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela [Przemysław Bluszcz] warto złamać zasady. Tymczasem zgrana paczka przyjaciół [Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć] wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie. Jedno jest w tym filmie pewne – liczy się przyjaźń) – Jubilat i Cinema 3D;
 • „1. Łotr. Gwiezdne wojny – Historie” – sf/przygodowy (Film opowiada o wojownikach Sojuszu Rebeliantów, którzy po utworzeniu Imperium Galaktycznego wyruszają na desperacką misję wykradzenia planów Gwiazdy Śmierci. zanim zostanie ona wykorzystana przez zwolenników Imperatora Palpatine’a. Grupa rebeliantów, przyjmuje niebezpieczne zadanie – kradzież planów imperialnej gwiazdy śmierci) – Cinema 3D;
 • „Assassin’s Creed” – film akcji/ fantasy/ przygodowy (Ekranizacja serii bijących rekordy popularności gier komputerowych. Dzięki rewolucyjnej technice, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, Callum Lynch [Michael Fassbender] może przeżywać przygody swego przodka, Aguilara z Hiszpanii okresu wielkiej inkwizycji. Odkrywa przy tym, że jest potomkiem tajnego stowarzyszenia Asasynów. Zdobywa niezwykłą wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu stawić czoło okrutnej i potężnej organizacji Templariuszy we współczesnym świecie) – Cinema 3D;
 • „Pasażerowie” – sf/przygodowy (Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów, wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności, budzi się z hibernacji dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim [Chris Pratt] i Aurora [Jennifer Lawrence] zakochują się w sobie wiedząc, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich. Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe) – Cinema 3D;
 • „Ukryte piękno” – dramat (Odnoszący sukcesy w branży reklamowej nowojorczyk [Will Smith] przeżywa ogromną osobistą tragedię i całkowicie wycofuje się z życia. Jego koledzy z pracy obmyślają nieoczekiwany plan, który ma na celu zmusić go do stawienia czoła rozpaczy w zaskakujący i niezwykle ludzki sposób) – Cinema 3D.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.