Szczypiorniści Zagłębia Lubin zagrali w reprezentacjach. Za kilka dni sparing z Chile

0
798

Pięciu zawodników reprezentujących barwy Zagłębia Lubin zagrało w meczach kadry B oraz młodzieżowej reprezentacji Polski. Pierwsza z wymienionych drużyn przegrała z Węgrami (22:25), natomiast druga okazała się lepsza od Finlandii (25:23). Za kilka dni występująca w PGNiG Superlidze drużyna zagra towarzysko z reprezentacją Chile.

W kadrze B przeciwko Węgrom wystąpiło czterech zawodników reprezentujących barwy Zagłębia Lubin. Na parkiecie pojawili się Patryk Małecki, Tomasz Pietruszko, Łukasz Kużdeba oraz Jan Czuwara. Ostatni z wymienionych rozegrał dobre zawody i rzucił dla biało-czerwonych cztery bramki. Nie pomogło to jednak w odniesieniu korzystnego rezultatu. Przeciwnik okazał się lepszy i zwyciężył 22:25.

Młodzieżowa reprezentacja Polski bierze natomiast udział w Turnieju o Puchar Miasta Pragi. Podopieczni trenera Rafała Kuptela rywalizują z Czechami, Słowakami oraz Finami. Na inaugurację przeciwnikiem była ostatnia z wymienionych reprezentacji. Biało-czerwoni potwierdzili swoją wyższość na parkiecie, a przyczynił się do tego bramkarz lubinian, Jakub Skrzyniarz. Ostatecznie Polska wygrała mecz 25:23.

Polska B – Węgry B 22:25 (9:13)

Polska: M.Kornecki, Małecki, Foluszny – Rutkowski, Genda 3, Walczak 1, Pietruszko, H. Kornecki, Tokaj 1, Wróbel 3, Prymlewicz 6, Góralski 3, Czuwara 4, Kużdeba 1.

Polska – Finlandia 25:23 (13:11)

Polska: Skrzyniarz, Wiśniewski, Zembrzycki –  Salacz 2, Wypych, Bis 1, Sićko 2, Skwierawski 3, Kowalczyk 4, Janikowski 2, Rolka 4, Bekisz, Siwak 1, Adamczuk, Morawski, Moryń 1, Mosiołek 4, Lemaniak 1

7 stycznia Zagłębie Lubin zagra kontrolny mecz z reprezentacją Chile. Ekipa z Ameryki Południowej przygotowuje się do Mistrzostw Świata we Francji, a w ramach obozu rozegra kilka spotkań z polskimi klubami występującymi w PGNiG Superlidze Mężczyzn. – „Reprezentacja Chile w Lubinie pojawi się w środę 4 stycznia. Dzień później Chilijczyków czeka mecz w Głogowie z Chrobrym. 6 stycznia zespół z Ameryki Południowej rozegra w hali RCS-u spotkanie ze Stalą Mielec. 7 stycznia w hali SP 14 o godzinie 18:00 z Chile zagra Zagłębie Lubin. Miedziowi wcześniej (godz. 12:00) rozegrają także mecz kontrolny ze Stalą Mielec” –czytamy na oficjalnej stronie klubu z Lubina. Dla podopiecznych trenera Pawła Nocha będzie to kolejna okazja do sprawdzenia swoich sił na tle reprezentacji narodowej. W grudniu lubinianie okazali się lepsi od Korei Południowej, wygrywając 27:26 (13:12).

Plan meczów:

6.01.2017 (piątek)

godz. 19:00 Stal Mielec – Reprezentacja Chile (Hala RCS)

7.01.2017 (sobota)

godz. 12:00 Zagłębie Lubin – Stal Mielec (Hala SP 14)

godz. 18:00 Zagłębie Lubin – Reprezentacja Chile (Hala SP 14)

Wstęp wolny.

/fot. MKS Zagłębie Lubin/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.