Marquitos wrócił do Miedzi Legnica

0
872

Kilka dni temu legnicki pierwszoligowiec potwierdził, że Marquitos ponownie zagra w zespole prowadzonym przez Ryszarda Tarasiewicza. Hiszpański piłkarz występował już w barwach Miedzi Legnica, a dobra gra zaowocowała transferem do Górnika Łęczna. W Ekstraklasie, a także Bułgarii, gdzie trafił następnie, tak dobrze już mu się nie wiodło.

29-letni lewy skrzydłowy Marcos García Barreno „Marquitos” wraca do Miedzi Legnica, co z pewnością ucieszyło wszystkich związanych z pierwszoligowym klubem. Hiszpański zawodnik reprezentował już barwy Miedzianki. W poprzednim sezonie gracz spędził w Legnicy rundę jesienną, podczas której zanotował 10 gier i zdobył w nich 3 bramki. Dobre występy na Dolnym Śląsku zaowocowały transferem do Górnika Łęczna. W Ekstraklasie jednak pomocnik tak dobrze nie wypadł.

Po krótkim epizodzie w Łęcznej zawodnik przeniósł się do Bułgarii. Tam podpisał kontrakt z Beroje Stara Zagora, ale też wypadł poniżej oczekiwań. 29-letni pomocnik rozegrał dla tego klubu zaledwie 3 spotkania, w których ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Po dwóch średnio udanych przygodach Marquitos zdecydował więc, że wróci do Legnicy. Gracz będzie chciał odbudować formę pod okiem trenera Ryszarda Tarasiewicza, ale też pomóc legniczanom w walce o najwyższe cele. Rok drużyna z Legnicy skończyła na siódmym miejscu w pierwszoligowej tabeli. Strata do miejsca premiowanego awansem wynosi obecnie siedem punktów, ale też rywale mają na swoim koncie jedno spotkanie rozegrane więcej. – „Cieszę się, że ten zawodnik do nas wrócił. W rozmowach przyznał, że ponownie wybrał Miedź, bo to klub, w którym w ostatnim czasie czuł się zdecydowanie najlepiej. Znamy doskonale jego możliwości – w ofensywie da Miedzi jeszcze więcej atutów i pomoże w realizacji naszych celów” – powiedział właściciel Miedzi Legnica, Andrzej Dadełło.

Piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica przygotowania do rundy rozpoczną 17 stycznia. Pod koniec miesiąca zagrają pierwszy mecz sparingowy, w którym przeciwnikiem będzie Ślęza Wrocław. 4 lutego legniczanie zagrają u siebie z Rakowem Częstochowa, a następnie wylecą do Turcji. Podczas tego zgrupowania zagrają trzy mecze. Walkę o ligowe punkty wznowią natomiast 25 lutego.

Plan przygotowań Miedzi do rundy wiosennej:
do 16.12.2016 – treningi w Legnicy
17.12.2016 – 16.01.2017 – treningi indywidualne
17.01.2017 – początek przygotowań w Legnicy
28.01.2017 – sparing ze Ślęzą Wrocław (Legnica)
4.02.2017 – sparing z Rakowem Częstochowa (Legnica)
6.02 – 17.02.2017 zgrupowanie w Turcji (3 sparingi)
25.02.2017 – start rozgrywek 1 ligi w Legnicy

/fot. MKS Miedź Legnica/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.