Świątecznie i integracyjnie w gminie Kotla

0
894

Nie tylko w czasie świąt odbywają się wyjątkowe spotkania. W wielu miejscach już przez cały grudzień organizowane są Wigilie dla potrzebujących czy zakładowe poczęstunki, które mają na celu integrację dużej ilości osób oraz pokazanie, że wspólnie spędzony czas oraz podzielenie się opłatkiem, to bardzo ważne elementy tych wyjątkowych świąt. W Kotli również nie zapomniano o wspólnym biesiadowaniu.

W minioną niedzielę w gminie Kotla odbyło się Integracyjne Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli, przy współpracy Rady Sołeckiej wsi Kotla. Zaproszenia zostały skierowane do osób z orzeczoną niepełnosprawnością i ich opiekunów oraz seniorów z gminy Kotla.

Uczestników powitali Wójt Gminy Kotla pan Łukasz Horbatowski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Dorota Młodecka, którzy wprowadzili gości w bożonarodzeniowy nastrój zapraszając do obejrzenia występu słowno-muzycznego dzieci z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Kotli. Mali artyści przedstawili Jasełka, które dostarczyły uczestnikom spotkania wiele pozytywnych wrażeń. Reżyserami były panie Elżbieta Baczyńska, Dorota Baraniecka, Ludmiła Woźniak i Małgorzata Włodarska – nauczyciele Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kotli. Po występie dzieci otrzymały z rąk Wójta Gminy Kotla świąteczne upominki.

Po przedstawieniu ksiądz Andrzej Skoczylas, proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Marcina w Kotli, odmówił modlitwę i podzielił się opłatkiem wspólnie z uczestnikami spotkania. Kolejną punktem wieczoru był występ pani Igi Tamary Zagórskiej (artystki posiadającej najrzadziej spotykany głos kobiecy – sopran lirico-spinto). Uczestnicy spotkania wysłuchali tradycyjnych kolęd, a także innych pieśni oraz zostali zachęceni do wspólnego śpiewania.

W spotkaniu opłatkowym udział wzięli między innymi pan Jeremi Hołownia – członek zarządu Powiatu Głogowskiego oraz przewodnicząca rady Gminy Kotla pani Halina Przybylska, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Dodatkowo przybyli przedstawiciele gminnych instytucji oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

W trakcie spotkania opłatkowego organizatorzy skierowali serdeczne podziękowanie do osób, które były zaangażowane w przygotowanie uroczystości, a także wręczyli uczestnikom drobne upominki. Mówi pani Dorota Młodecka dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotli: Spotkania opłatkowe w Gminie Kotla są wspaniałą okazją dla tych osób, które na co dzień spotykają się bardzo rzadko z racji swoich niepełnosprawności i związanych z tym ograniczeń. Dlatego cieszymy się, że tak licznie do nas przybyli.

Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Powiatu Głogowskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie oraz środków własnych gminy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.