Azjatycki sprawdzian SPR Chrobrego Głogów. Porażka z Koreą Południową

0
528

Dość nietypowy sparing mają za sobą szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów. Drużyna występująca w PGNiG Superlidze Mężczyzn zmierzyła się na swoim parkiecie z reprezentacją Korei Południowej. Azjatycki zespół jest w trakcie przygotowań do mistrzostw swojego kontynentu, a jednym z ich elementów jest wizyta w Europie. Koreańczycy najpierw rozegrali kilka gier w Niemczech, natomiast teraz zawitali na Dolny Śląsk.

Sparing z reprezentacją Korei Południowej był dla głogowian doskonałą lekcją szczypiorniaka. Piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów mogli zmierzyć się z zespołem prezentującym zupełnie inny styl gry, co z pewnością było ciekawym doświadczeniem. Piątkowe spotkanie przyciągnęło dość sporą liczbę widzów, którzy zasiedli na trybunach hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka.

SPR Chrobry Głogów przystąpił do tego meczu w mocno przemeblowanym składzie. W składzie na mecz z Koreańczykami zabrakło m.in. Rafała Stachery, Mariusza Gujskiego, Grzegorza Sobuta czy Kamila Sadowskiego. Nie zagrał również przebywający na zgrupowaniu kadry Szymon Sićko. Trener Jarosław Cieślikowski wykorzystał więc sparing z azjatycką reprezentacją do tego, by sprawdzić młodych zawodników. Dzięki temu na boisku pojawili się tacy zawodnicy jak Tomasz Kontraktewicz (bramkarz), Marcel Zdobylak (skrzydłowy) czy Grzegorz Stelmasik (obrotowy).

Początek głogowsko-koreańskiej konfrontacji był dość wyrównany, jednak goście z czasem zbudowali solidną przewagę bramkową. Koreańczycy imponowali przede wszystkim grą w defensywie. Ruchliwi zawodnicy nie pozwalali na wiele szczypiornistom SPR Chrobrego Głogów, którzy w pierwszej połowie zdołali rzucić dziewięć bramek. Dorobek przyjezdnych był okazalszy i do przerwy tablica wskazywała rezultat 9:16.

Po zmianie stron SPR Chrobry ruszył do ataku, a gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Podopieczni trenera Cieślikowskiego rzucili kilka bramek i zbliżyli się do reprezentantów Korei. W pewnym momencie strata głogowian wynosiła zaledwie dwie bramki, ale mimo to nie udało się odrobić całości strat. Mecz zakończył się wynikiem 31:28 dla gości z Dalekiego Wschodu.

„Mecz przegrany, ale mogliśmy skonfrontować się z zupełnie inną piłką ręczną. Przede wszystkim daliśmy szansę młodym zawodnikom, którzy dzisiaj się fajnie zaprezentowali, myślę, że zapamiętają ten mecz na długo” – ocenił trener Jarosław Cieślikowski. Po spotkaniu z Azjatami głogowscy szczypiorniści udali się na przerwę świąteczno-noworoczną. Reprezentanci Korei Południowej dzień później zagrali natomiast w Lubinie, gdzie przegrali z miejscowym zespołem 26:27.

Mecz towarzyski:
SPR Chrobry Głogów – Korea Południowa 28:31 (9:16)
SPR Chrobry: Kapela, Kontraktewicz – Miszka 4, Zdobylak 2, Świtała 2, Babicz 1, Tylutki 6, Biegaj 5, Kubała 3, Rydz 3, Stelmasik 2.

/fot. SPR Chrobry Głogów/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.