Tenisiści GTT z miejscami na podium w Lubinie

0
648

W miniony weekend reprezentanci Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego wzięli udział w rozgrywanych w Lubinie zawodach Toyota Lubin Cup. W kategorii dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Kałamajka, natomiast wśród tenisistów trzecie miejsce wywalczył Piotr Szczepanowski. Na korcie rywalizował też inny zawodnik głogowskiego klubu, Adam Łukasiewicz.

W mikołajkowym turnieju Toyota Lubin Cup wystartowali: Julia Kałamajka, Piotr Szczepanowski oraz Adam Łukasiewicz. Reprezentantka GTT zakończyła rywalizację dziewcząt na pierwszym miejscu, nie przegrywając ani jednego meczu w grupie. Z uwagi na mniejszą ilość zgłoszonych zawodniczek, zmagania zakończyły się po fazie grupowej. Kałamajka zwycięstwo przypieczętowała po zaciętym i interesującym meczu z Natalią Stępień (7:2, 7:6).

Podbudowana zwycięstwem zawodniczka spróbowała swoich sił także w wyższej kategorii wiekowej. W turnieju głównym musiała jednak uznać wyższość tenisisty, który zakończył cały turniej na trzecim miejscu. Julia Kałamajka świetnie poradziła sobie natomiast w turnieju pocieszenia. W rywalizacji osób, które odpadły z głównego turnieju, reprezentantka GTT wypadła najlepiej, nie dając żadnych szans swoim rywalom.

Trzecie miejsce w turnieju Toyota Lubin Cup wywalczył natomiast Piotr Szczepanowski. Głogowianin przegrał mecze z Szymonem Adamczykiem (mecz grupowy: 6:8, 7:0, 3:5) oraz Piotrem Pączkowskim, który stanął na najwyższym stopniu podium. – „Sportową złość spowodowaną przegranym półfinałem Piotrek rozładował w bardzo zaciętym pojedynku ze znakomicie grającym Mateuszem Więcławkiem (7:5, 7:3) zdobywając tym samym trzeci tytuł tenisowy w kolejnych granych turniejach” – czytamy na oficjalnej stronie GTT.

Najmłodszym zawodnikiem reprezentującym Głogowskie Towarzystwo Tenisowe był Adam Łukasiewicz. W pięciu meczach tenisista wygrał dwa pojedynki, zaś w kolejnych nawiązał wyrównaną walkę z faworytami grupy. Łukasiewicz musiał uznać wyższość m.in. Piotra Szczepanowskiego (4:7, 6:8) czy Szymona Adamczyka (4:7, 4:7), jednak pokazał w tych meczach spore umiejętności oraz wielki charakter. – „Adaś nie wyszedł niestety z grupy do dalszej fazy turnieju, jednak pokazał swoim starszym kolegom piękny tenis, charakter oraz to, że już niedługo to on będzie faworytem niejednego turnieju” – chwalą młodego zawodnika trenerzy Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego.

Głogowscy tenisiści zaprezentowali się w Lubinie z dobrej strony, co potwierdziły wyniki. Julia Kałamajka zasłużenie zwyciężyła zmagania w swojej kategorii i stanęła na najwyższym stopniu podium. Piotr Szczepanowski również pokazał spore umiejętności, które wystarczyły mu do wywalczenia trzeciej lokaty. Adam Łukasiewicz udowodnił natomiast, że potrafi nawiązać walkę ze starszymi zawodnikami i wkrótce powinien walczyć o najwyższe cele. Reprezentantom GTT gratulujemy udanego startu!

/fot. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.