Weekendowy rozkład jazdy

0
614
TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Połowa grudnia, mimo chłodu na dworze, jest bardzo gorącym okresem. Ludzie zabiegani są między pracą, kupowaniem prezentów a robieniem porządków czy przygotowywaniem potraw. Nie należy jednak zapominać o chwilach relaksu, które są potrzebne każdemu człowiekowi, aby mógł bardziej efektywnie funkcjonować. Z pomocą przychodzi weekendowy rozkład jazdy, aby przybliżyć, co będzie się działo w najbliższych dniach w Głogowie.

Dla dzieci:

 • 18.12.2016 roku (niedziela) o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się koncert świąteczny Głogowskiej Rewii Graffiti z gościnnym udziałem Eweliny Flinty oraz Sybilli Sobczyk z zespołem Sybilla Sobczyk Group. Koncert poprowadzi Bartek Adamczak. 140-osobowa Rewia Graffiti zaprezentuje nowy program świąteczny w swoim stylu a wspierana będzie przez absolwentów rewii.

Jeśli jednak dzieci wolą rozrywkę filmową, to głogowskie kina przygotowały dla nich ciekawe propozycje filmowe:

 • „Poranki familijne” (cykl sobotnich spotkań, podczas których dzieci uczą się języków obcych, bawią się z animatorami i oglądają polskie bajki z morałem; to rozrywka w pełnym wymiarze, nie tylko dla najmłodszych, ale i dla całej rodziny) – Cinema 3D;
 • „Kubo i dwie struny” – film animowany (Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem do czasu, kiedy chłopca odwiedza duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie. Aby przetrwać, Kubo musi odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca – największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła Ziemia. W poszukiwaniach towarzyszą mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierają go magicznymi mocami. Tak Kubo wyrusza w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż śladami swej rodziny. Podróż ta pozwoli mu poczuć dumę z tego, kim jest i uwierzyć, że możliwe jest wszystko) – Cinema 3D,
 • „Vaiana – skarb oceanu” – film animowany (Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat i nikt nie wie, dlaczego. „Vaiana” to opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami) – Cinema 3D;
 • Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” – film familijny/przygodowy/fantasy (Jest rok 1926. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może powoduje nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów) – Cinema 3D;
 • „Wilk w owczej skórze” – film animowany (Młody wilk Szary, syn charyzmatycznego wodza stada, wcale nie garnie się do tego, aby zostać jego następcą. Interesuje go dobra zabawa, tańce i wycie do księżyca z kolegami, szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Pewnego dnia za sprawą niefortunnego zaklęcia jego beztroskie życie wywróci się do góry nogami. Pewny siebie wilczek obudzi się w owczej skórze! Jeżeli chce wrócić do dawnego życia, musi nauczyć się żyć w stadzie sympatycznych, ale strasznie rozbrykanych owieczek. Jednak kiedy nadejdzie niebezpieczeństwo, pokaże prawdziwą naturę i stanie w obronie wełnianych przyjaciół) – Cinema 3D.

Dla dorosłych:

 • 16.12.2016 roku (piątek) o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie zorganizowany zostanie koncert „Atramentowa…” w wykonaniu znanej aktorki Stanisławy Celińskiej. W swoich piosenkach artystka dotyka tematów trudnych i życiowych. Jak sama mówił, niektóre z nich dotyczą bezpośrednio jej życia, ale również życia wielu ludzi, którzy „pogubili się” w pędzie dnia codziennego, lekkomyślności i wiary w niezniszczalność. Wieczór spędzony ze Stanisławą Celińską i zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, obfitować będzie w chwile niezapomniane, do których chce się po czasie wracać, bo każdy koncert jest inny – jak każdego dnia inny jest człowiek.

 • 17.12.2016 roku na placu targowym Oś. Kopernika od godziny 10.00 będzie miał miejsce Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Nie zabraknie rękodzieła, domowych wypieków, swojskich pierogów, konkursów z nagrodami oraz wspólnego kolędowania. Całkowity dochód z kiermaszu przekazany zostanie na leczenie 3 dziewczynek. Jedną z nich jest Maja Kusy cierpiąca na chorobę nowotworową. Pozostałe dziewczynki (Julia i Karolina Rabenda) są siostrami i potrzebują środków na kosztowną rehabilitację. O zbiórkach wspierających ich leczenie pisaliśmy tutaj:

http://tutajglogow.pl/2016/12/04/jarmark-swiateczny-okazja-do-pomocy

 • Na musical „Skuteczna magia Świąt” 17.12.2016 roku zaprasza Fundacja NA RATUNEK Dzieciom z Chorobą Nowotworową, czy chociażby Skuteczni Wolontariusze. Sobotni koncert ma na celu zebranie pieniędzy i przekazanie ich na leczenie Nikodema Markiewicza-Kochanka. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 18.00 w sali widowiskowej MOK Głogów. Dodatkowo poza koncertem odbędzie się Jarmark Świąteczny.

 • Propozycją na najbliższą niedzielę będzie Jarmark Adwentowy. Już 18.12.16 (niedziela) na placu targowym przy Wałach Chrobrego (między godziną 9.00 a 16.00) na mieszkańców Głogowa czekać będzie moc atrakcji: spotkanie ze Świętym Mikołajem (11.00 – 13.00), stoiska z upominkami, , rodzinne konkursy, gry i zabawy. Będzie można nabyć smakołyki bożonarodzeniowe, ozdoby świąteczne, choinki, oświetlenie czy domowe wypieki. O godzinie 13.00 czas umili kapela Bajer z Nowej Soli.

 

 • Galeria Edukacji Twórczej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie zaprasza na cały czas trwającą wystawę prac głogowskich seniorów. Wernisaż miał miejsce w listopadzie, jednak jeszcze cały grudzień można podziwiać wystawę rękodzieła.

Dodatkowo można oczywiście wybrać się na ciekawy film do jednego z głogowskich kin:

 • „1. Łotr. Gwiezdne wojny – Historie” – sf/przygodowy (Film opowiada o wojownikach Sojuszu Rebeliantów, którzy po utworzeniu Imperium Galaktycznego wyruszają na desperacką misję wykradzenia planów Gwiazdy Śmierci. zanim zostanie ona wykorzystana przez zwolenników Imperatora Palpatine’a. Grupa rebeliantów, przyjmuje niebezpieczne zadanie – kradzież planów imperialnej gwiazdy śmierci) – Jubilat i Cinema 3D;
 • „Sully” – dramat (15 stycznia 2009 roku cały świat był świadkiem „cudu na rzece Hudson”, kiedy to kapitan „Sully” Sullenberger (Hanks) posadził uszkodzony samolot na zimnych wodach rzeki Hudson, ratując życie 155 osobom znajdującym się na pokładzie. Jednak, mimo, że opinia publiczna i media głośno wychwalały Sully’ego za jego wyjątkowe umiejętności lotnicze, w czasie śledztwa zostały ujawnione fakty, które mogły zniszczyć jego reputację i karierę)– Cinema 3D;
 • „Pitbul. Niebezpieczne kobiety” – film akcji/kryminał (W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza [Joanna Kulig] i Jadźka [Anna Dereszowska]. Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa [Andrzej Grabowski] i Majamiego [Piotr Stramowski]. Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia [Magdalena Cielecka] oraz brutalnym, przestępczym światem mafii paliwowej, której macki sięgają dalej, niż można sobie wyobrazić. Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem [Artur Żmijewski] – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier [Sebastian Fabijański], socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina [Alicja Bachleda-Curuś] właśnie wychodzi z więzienia) – Cinema 3D.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.