Polkowiczanka Kobietą w Logistyce 2015

0
651

Prestiżowy tytuł „Kobieta w Logistyce” przyznawany jest od 2011 r. przez serwis Pracujwlogistyce.pl podczas corocznego Forum Kobiet w Logistyce – konferencji dedykowanej menedżerkom pracującym zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. W tym roku nagrodzona została m.in. mieszkanka Polkowic.

Joanna Patera jest młodą, zdolną polkowiczanką, która podbija świat logistyki, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jest menedżerem logistyki i działu celnego Sanden Manufacturing Poland i jedyną kobietą na stanowisku menedżera logistyki w swojej firmie w Europie. Jak sama wyjaśnia, jak najbardziej jest to praca dla kobiet.

Mówi Joanna Patera: Kobiecy styl pracy i zarządzania opiera się na komunikacji, demokracji, partnerstwie, dokładności, skrupulatności, co jest niezbędnym warunkiem w budowaniu sprawnej, skutecznej oraz zorganizowanej logistyki – oraz dodaje: Tylko, aby spełnić się w tej dziedzinie, najważniejsze jest kochać swoją pracę na tyle, aby motywowała i inspirowała nowe rozwiązania. Logistyka to ciągłe zmiany, konieczność adaptacji do zmieniających się warunków, elastyczności w działaniu, przygotowywanie planów A, B a nawet C (tak na wszelki wypadek), a w tym zdecydowanie jesteśmy, jako kobiety, bardzo dobre. Jeśli taki styl pracy komuś odpowiada, to zapraszam do logistyki.


Pani Joanna związana jest z firmą od 2006 roku, gdzie przeszła wszystkie szczeble kariery: od pracownika magazynowego, aż po stanowisko menedżerskie. W zakładzie w Polkowicach zarządza około 100-osobowym zespołem. Jednym z jej największych sukcesów jest udział w przygotowaniu projektu optymalizacji procesów logistycznych „New Logistics Center in Poland”, dzięki któremu zarząd zgodził się na wybudowanie nowego magazynu logistycznego w Polkowicach, w którym będą konsolidowane wszystkie wysyłki do klientów europejskich. Warto wspomnieć, że zarząd w Japonii podjął pierwszy raz taką decyzję i to w bardzo krótkim czasie, a pani Patera została liderem jego wdrożenia, który początkiem nowego roku się zakończy.
Laureatka podkreśla: Nie spodziewałam się, iż w gronie tak znakomitych kobiet, które miałam okazję poznać na Forum Kobiet w Logistyce, to właśnie ja otrzymam tytuł Kobiety w Logistyce roku 2015. Nagroda jest dla mnie potwierdzeniem, iż mój styl zarządzania i pracy, cele jakie sobie stawiam oraz zasady, którymi się kieruję w życiu zawodowym i prywatnym, znalazły uznanie. Cieszę się z nagrody i dziękuję moim współpracownikom, bo wiem, że mam tak znakomity, zgrany i bardzo wykwalifikowany zespół, na którym mogę polegać i liczyć w każdej sytuacji. To również ich nagroda – wyjaśnia nagrodzona menadżer.
Celem wyróżnienia „Kobieta w Logistyce” jest promowanie kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, prezentacja dorobku zawodowego oraz zaangażowania w rozwój zawodowy kobiet, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności za rok poprzedni.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.