Głogowskie biblioteki nie próżnują

0
731
2014-07-28 MBP miejska biblioteka publiczna (fot.P.Dudzicki) 01

W czasie, kiedy ludzie coraz intensywniej przygotowują się do świąt a w głowach mają głównie zakupy, porządki i przygotowywanie potraw, głogowskie biblioteki nie zapominają o strawie nie koniecznie dla ciała, lecz bardziej dla duszy. W najbliższych dniach zorganizowane zostaną dwa ciekawe spotkania: pierwsze ze znaną aktorką i pisarką Krystyną Sienkiewicz, drugie za to jest jednym z cyklicznych spotkać w ramach Klubu Konesera Kryminału.

Spotkanie autorskie z Krystyną Sienkiewicz

Już w najbliższy poniedziałek (12 grudnia) gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie będzie Krystyna Sienkiewicz, aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, która zasłynęła rolami w takich filmach jak: „Rzeczpospolita babska”, „Lekarstwo na miłość” oraz udziałem w Kabareciku Olgi Lipińskiej. Spotkanie autorskie rozpocznie się o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują wejściówki.

Aktorka przyjedzie do Głogowa w związku z promocją książki biograficznej, której autorem jest Grzegorz Ćwiertniewicz. Odkryjemy w niej mniej znaną twarz Krystyny Sienkiewicz – utalentowanej artystki (ukończyła ASP) oraz pisarki (autorka wspomnieniowej książki „Cacko”, „Haftowane gałgany”, zbioru opowiadań „…zgadnij, z kim leżę”).

O swojej fascynacji aktorką Grzegorz Ćwiertniewicz mówi tak: Krystyna Sienkiewicz to charyzma, talent, „Różowe zjawisko STS”, wielki człowiek. Czytam ją. Oglądam. Słucham. Podziwiam. Chodziła małymi ścieżkami, aby coś zdobyć. Tego się od niej uczę.

Z książki Ćwiertniewicza wyłania się portret kobiety niepowtarzalnej, charyzmatycznej i pogodnej, mimo wielu kłód, które życie rzucało jej pod nogi. Czy ten obraz jest prawdziwy, będzie się można przekonać już w najbliższy poniedziałek w bibliotece przy Jedności Robotniczej 15. Spotkanie z aktorką rozpocznie się o godz. 18.00.

Spotkanie Klubu Konesera Kryminału
We wtorek 13 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie głogowskiego Klubu Konesera Kryminału. Tym razem klubowicze wezmą na tapetę powieść Marty Guzowskiej, wyróżnioną w 2013 r. Nagrodą Wielkiego Kalibru.

„Ofiara Polikseny” to kryminał archeologiczny, którego akcja rozgrywa się na wykopaliskach w starożytnej Troi. Mario Ybl, antropolog, o bardzo ekscentrycznym sposobie bycia, podejmuje się rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa młodej kobiety. Grozy całej sytuacji dodaje fakt, że jej zabójstwo przypomina rytualny mord, powtórkę zbrodni, jakiej dokonano na mitologicznej Poliksenie.

O cyklu spotkań dla miłośników literatury grozy wspominaliśmy już wcześniej, jednak warto przypomnieć, że do grupy można dołączyć w każdej chwili, aby wspólnie dzielić się emocjami i przemyśleniami z przeczytanych lektur. Najbliższe spotkanie Klubu Konesera Kryminału odbędzie się 13 grudnia o godz. 17.00 w BLOG-u czyli w Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13 w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.