Intensywny początek grudnia głogowskich tenisistów

0
608

Zawodnicy reprezentujący Głogowskie Towarzystwo Tenisowe mają za sobą intensywny początek grudnia. W niedzielę 4 grudnia młodzi głogowianie wzięli udział w turnieju Olimpijski Kids Cup by HEAD i zakończyli zawody z miejscami na podium. W ten sam weekend odbyła się także mikołajkowa rywalizacja chłopców i dziewcząt.

4 grudnia rozpoczęto cykl turniejów Olimpijski Kids Cup by HEAD. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego, TVP3 Wrocław oraz internetowego Portalu Tenisowego. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe reprezentowane było przez Piotra Szczepanowskiego oraz Julię Kałamajkę. Młodzi zawodnicy GTT zakończyli zmagania na podium.

Szczepanowski potwierdził, że znajduje się w bardzo dobrej formie i wygrał sześć meczów z rzędu. Zawodnik GTT uległ dopiero w finale, co sprawiło, że zajął drugie miejsce w kategorii do lat 8. W nieco starszej kategorii wiekowej (do lat 9) młody tenisista skreczował po rozegraniu jednego meczu. – „Niestety zbyt długi turniej oraz bardzo długi czas oczekiwania na kolejne mecze dały się we znaki dla młodego tenisisty, który jednak zapewnia, że następnym razem będzie lepiej przygotowany na turniejowe zmagania. Ponownie Piotr pokazał bardzo dobre, sportowe podejście do rywalizacji, poskramiając nerwy i pokazując swój najlepszy tenis” – czytamy na stronie Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego.

Zawody na podium zakończyła także Julia Kałamajka, która wywalczyła trzecie miejsce. Reprezentantka GTT musiała uznać wyższość zwyciężczyni turnieju, Julii Niemiec oraz Idy Flejszar. Mimo to zakończyła turniej z bardzo dobrym rezultatem, który daje powody do zadowolenia zawodniczce oraz trenerom głogowskiego klubu.

W dniach 3-4 grudnia na kortach Tenis Kul Club rozegrano natomiast mikołajkowy turniej do lat 10. W rywalizacji chłopców najlepszy okazał się Mateusz Mucha z Legnicy. Drugie miejsce wywalczył głogowianin Michał Nadała, natomiast trzeci był Filip Kołodziej (Lubin). Drugi dzień zmagań upłynął już pod znakiem rywalizacji dziewcząt. Bezkonkurencyjna była Karolina Nadała, która w pokonanym polu pozostawiła Malwinę Trawińską i Martę Adamczak.

Wyniki mikołajkowego turnieju:

Chłopcy:

 1. Mateusz Mucha (Legnica)
  2. Michał Nadała (Głogów)
  3. Filip Kołodziej (Lubin)
  4. Filip Bezulski (Jerzmanowa)
  5. Krzysztof Porębski (Głogów)
  6. Paweł Osomański (Głogów)
  7. Hubert Wyrozumski (Głogów)
  8. Hubert Biedrzycki (Głogów)
  9. Bartosz Hachuła (Głogów)

Dziewczęta:

 1. Karolina Nadała (Modła)
  2. Malwina Trawińska (Głogów)
  3. Marta Adamczak (Głogów)
  4. Aleksandra Wolańska (Głogów)
  5. Nadia Kucharzyszyn (Głogów)
  6. Lena Ficner (Głogów)
  7. Weronika Kuczyńska (Głogów)

/fot. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.