Plan zimowych sparingów piłkarzy Chrobrego Głogów

0
628

Osiem gier kontrolnych czeka piłkarzy Chrobrego Głogów w zimowym okresie przygotowawczym. Pomarańczowo-czarni zmagania rozpoczną 18 stycznia meczem w Lubinie. Na swoim boisku pierwszoligowiec wystąpi trzykrotnie. Ostatni sparing zaplanowano na 25 lutego, natomiast tydzień później głogowianie wznowią walkę na ligowych boiskach.

Zimowy okres przygotowawczy będzie bardzo ważny dla pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Podopieczni Ireneusza Mamrota mają aktualnie cztery punkty przewagi nad strefą barażową i pięć nad spadkową. Głogowianie będą więc chcieli dobrze rozpocząć zmagania w nowym roku, zwłaszcza, że dwa pierwsze domowe mecze rozegrają z zespołami z dolnych rejonów tabeli. Na początku marca do Głogowa przyjedzie Znicz Pruszków, natomiast dwa tygodnie później Wisła Puławy.

Wcześniej pomarańczowo-czarnych czekają przygotowania do ligowej rywalizacji oraz osiem meczów kontrolnych. Sparingi piłkarze Chrobrego Głogów rozpoczną 18 stycznia w Lubinie. Z Zagłębiem głogowianie zagrają zresztą dwukrotnie, bo oba zespoły spotkają się jeszcze 12 lutego. Chrobry grał z tym rywalem również w letnim okresie przygotowawczym. Wówczas mecz zakończył się zwycięstwem głogowian 3:1.

Podopieczni Ireneusza Mamrota zagrają także z czołowymi drużynami drugiej ligi. Na 28 stycznia zaplanowano mecz kontrolny z liderem rozgrywek, Rakowem Częstochowa. 15 lutego w naszym mieście pojawi się natomiast trzecia aktualnie siła na drugoligowych boiskach, czyli Odra Opole. Poza tym spotkaniem, w Głogowie pomarańczowo-czarni zagrają jeszcze dwukrotnie – 1 lutego z MKS-em Kluczbork oraz 8 lutego z KKS-em Kalisz.

W zimowym harmonogramie sparingów nie zabrakło też potyczek z ligowymi rywalami. Poza wspomnianym zespołem z Kluczborka, Chrobry sprawdzi się na tle Stomilu Olsztyn i GKS-u Katowice. Mecz z ostatnim z wymienionych zespołów zakończy zimowe gry kontrolne głogowian. Tydzień później podopieczni Ireneusza Mamrota wznowią walkę na ligowych boiskach. W pierwszy weekend marca głogowianie zagrają przy Wita Stwosza ze Zniczem Pruszków.

Plan zimowych sparingów Chrobrego Głogów:

  • 18.01.2017 (środa): Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów (w Lubinie)
  • 28.01.2017 (sobota): Raków Częstochowa – Chrobry Głogów (w Wałbrzychu)
  • 01.02.2017 (środa): Chrobry Głogów – MKS Kluczbork (w Głogowie)
  • 04.02.2017 (sobota): Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów (w Wałbrzychu)
  • 08.02.2017 (środa): Chrobry Głogów – KKS Kalisz (w Głogowie)
  • 12.02.2017 (niedziela): Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów (w Lubinie)
  • 15.02.2017 (środa): Chrobry Głogów – Odra Opole (w Głogowie)
  • 25.02.2017 (sobota): GKS Katowice – Chrobry Głogów (w Katowicach)

/fot. Chrobry Głogów S.A./

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.