MOK przygotowuje się do 25 Finału WOŚP

0
590

Jak co roku, w styczniu, po ulicach całej Polski maszerować będą niestrudzeni wolontariusze WOŚP, aby uzbierać jak największą kwotę na zakup sprzętu do szpitali i ośrodków zdrowia. Jak co roku, w tą jedną niedzielę, przechodnie będą się rozglądać i samemu szukać ochotników, którzy z puszkami w rękach chodzą w mrozie, aby pomóc innym ludziom. Jak co roku Polska zjednoczy się i wspólnie zawalczy o lepsze jutro dla tysięcy pacjentów w całym kraju. Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zabraknie również w Głogowie a wolontariusze mogą się zgłaszać już teraz.

25 Finał WOŚP

Organizatorzy WOŚP przedstawiają w 8 krokach, co należy zrobić, aby zostać ich wolontariuszami:

 1. Uważnie przeczytać Regulamin Wolontariusza (dostępny na oficjalnej stronie WOŚP);
 2. Zgłosić się do jednego z finałowych sztabów w danej okolicy (listę na oficjalnej stronie WOŚP);
 3. Pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu, w związku z tym to on ma pełną decyzyjność, co do tego, z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.
 4. Wiedzieć, że osoby pracujące w Sztabie zarejestrują ochotnika w bazie. Od nich dostanie identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka, czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nich należy dobrze się zastanowić, czy faktycznie będzie się mogło poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jest to pewne, lepiej zgłosić się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.
 5. Wziąć pod uwagę fakt, że jeśli nie ukończyło się 16-go roku życia, można kwestować pod warunkiem, że będzie takiej osobie towarzyszyć ktoś pełnoletni, którego dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.
 6. Pamiętać, że pieniądze można zbierać tylko i wyłącznie w dniu 25. Finału WOŚP, czyli 15 stycznia 2017. Jeśli nie zostało się zarejestrowanym jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych, nie ma możliwości, aby kwestować w innym terminie, niż dzień Finału.
 7. Przestrzegać zasady, że:
 • wolontariuszom nie wolno chodzić do mieszkań;
 • nie można być nachalnym;
 • udział w Finale jest dobrowolny;
 • organizatorzy nie chcą nikogo zmuszać do wspierania ich działań;
 • trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo – można śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli wolontariuszowi podczas zbierania tego dnia.
 1. Jeśli zakończy się zbieranie pieniędzy, należy zanieść swoją puszkę do Sztabu i przekazać ją osobie oddelegowanej do przeliczenia pieniędzy. Powinno się dopilnować, by została przeliczona w obecności danego wolontariusza, a kwota wpisana na zbiorczą listę. Podpis na tej liście jest informacją, że zostało się powiadomionym o zebranej kwocie oraz dodatkowo, że w pełni zgadza się z podaną przez Sztab kwotą. Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem puszki, otrzymuje od Szefa Sztabu druk Jest to zarówno potwierdzenie udziału w zbiórce, jak i podziękowanie dla wolontariusza za świetnie wykonaną pracę (fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń).

25-final-wosp-nabor-wolontariuszy

A teraz informacja, na którą czekali mieszkańcy naszego miasta – MIEJSKI OŚRODEK KULTURY w Głogowie dostał zgodę na utworzenie sztabu 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. Celem zbiórki jest ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Ankieta wolontariusza dostępna jest w Biurze Obsługi Klienta w MOK w Głogowie, jednak należy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona. Zgłosić się można do 12.12.2016 roku włącznie. Również do tego dnia należy przesłać drogą elektroniczną swoje zdjęcie (nie mniejsze niż 800×600 pikseli w formacie JPG – portretowe, wzorowane na zdjęciu legitymacyjnym, z wyraźnie widoczna twarzą i podpisane imieniem i nazwiskiem wolontariusza) na adres podany na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.

W dniach 14 i 15 grudnia w godzinach od 14.00 do 17.00 w pokoju 52 na I piętrze należy osobiście podpisać Kwestionariusz Wolontariusza. Osoby nieletnie muszą wtedy przyjść z prawnym opiekunem, który podpisze zgodę na udział wolontariusza w zbiórce.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.