Wygrana runda juniorów starszych Chrobrego Głogów!

0
501

Świetnie w swoich rozgrywkach spisują się juniorzy starsi Chrobrego Głogów, którzy spędzą zimę na pozycji lidera Ligi Dolnośląskiej Juniorów! Podopieczni trenera Pawła Rząsy zremisowali ostatni tegoroczny mecz i w swoim dorobku tyle samo punktów, co drugi w tabeli zespół Zagłębia Lubin. Rozgrywki zostaną wznowione w marcu przyszłego roku.

Chrobry Głogów po raz pierwszy w historii będzie przez dłuższy czas spoglądał z góry na resztę ligowej stawki w Lidze Dolnośląskiej Juniorów. Młody zespół pomarańczowo-czarnych zremisował ostatnie tegoroczne spotkanie z Parasolem Wrocław 4:4. Rezultat ten, przy remisie Zagłębia Lubin z Miedzią Legnica, sprawił, że podopieczni Pawła Rząsy przynajmniej do marca będą liderem rozgrywek.

Mecz we Wrocławiu obfitował w wielkie emocje, ale trzeba przyznać, że głogowianie pokazali w nim charakter. Pomarańczowo-czarni przegrywali do przerwy 1:3, jednak ostatecznie opuścili stolicę Dolnego Śląska z jednym punktem. Po zmianie stron bramki dla Chrobrego strzelali Jakub Małucki oraz Szymon Gil (dwie). – „Było to trudne spotkanie na ciężkim terenie, więc cieszymy się chociaż z punktu. Parasol postawił nam twarde warunku i w drugiej połowie musieliśmy mocno zabrać się do odrabiania strat. To nam się udało, pod koniec meczu mieliśmy nawet dwie świetne okazje, po których powinny paść bramki dające nam zwycięstwo, lecz zabrakło precyzyjnego, celnego wykończenia” – skomentował mecz trener Rząsa.

W poprzednim sezonie zespół Pawła Rząsy okazał się najlepszy w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. W tym roku głogowianie walczą o kolejny awans, bo najlepsza drużyna ma szansę uzyskać promocję do Centralnej Ligi Juniorów. Drugie w ligowej tabeli Zagłębie Lubin ma na swoim koncie tyle samo punktów, co Chrobry (34), jednak „Miedziowi” posiadają już swój zespół w CLJ. Sprawia to, że w ostatecznym rozrachunku lubinianie nie będą brani pod uwagę. Pierwsza za pomarańczowo-czarnymi drużyna, która liczy się w walce o baraże to KS Polkowice (trzecie miejsce, pięć punktów straty).

„Myślę że to sukces całego naszego zespołu. Dobra praca chłopaków, która owocuje. Jest to również konsekwencja obranego systemu szkolenia Chrobrego Głogów i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Certus, który cały czas się rozwija i idzie w bardzo dobrym kierunku. Teraz musimy solidnie przygotować się do rundy rewanżowej” – podsumował Paweł Rząsa.

LDJ: Parasol Wrocław – Chrobry Głogów 4:4 (3:1)

Bramki (Chrobry): Maciej Magdziak 2, Jakub Małucki 55, Szymon Gil 63, 70.

Chrobry: Paluch – Magdziak, Tupiec (46. Żołądziewski), Prychod, Flis, Michałowicz, Małucki, Gancarski, Dobrakowski (46. Ochab), Gil, Nawrot.

/fot. Chrobry Głogów S.A./

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.