Legnica: zmiany organizacji ruchu przy ul. św. Piotra

0
388

Rozpoczęła się przebudowa ul. św. Piotra w okolicach skrzyżowania z ul. Młynarską. Obecnie skrzyżowanie jest nieprzejezdne. Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na znaki informujące o zmianie organizacji ruchu.

W związku z rozpoczętymi robotami drogowymi, zamknięta została część ul. św. Piotra w rejonie skrzyżowania z ul. Młynarską. O organizacji ruchu informują tablice objazdowe.

Przykładowo – po zamknięciu tego odcinka ul. św. Piotra, aby dojechać do Urzędu Miasta czy Starostwa Powiatowego, nie skręcamy w ul. Młynarską, ale jedziemy dalej ulicami Witelona i Skarbka, z której skręcimy w Gwarną, a następnie we Wjazdową (poniżej mapa objazdu).

legnica-zmiany-organizacji-ruchu-przy-ul-sw-piotra

Odcinek ul. św. Piotra przy skrzyżowaniu z ul. Młynarską przebuduje firma Fobis. Koszt robót to około 285 tys. zł. Jak informuje Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, remont konieczny jest z powodu powstania na jezdni zapadliska w okolicach dawnego, teraz podziemnego, koryta Młynówki. Prace będą polegały na przeprowadzeniu wykopu do ceglanej konstrukcji nad tą rzeczką i jej naprawie. Następnie odbudowane będą nawierzchnia jezdni i chodnik przy parkingu. Prace mają zakończyć się w tym roku.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.