GKJ: Kolejny medalowy start, dziesięć miejsc na podium w Strzelinie!

0
436

Zawodnicy Głogowskiego Klubu Judo nie zwalniają tempa i cały czas powiększają medalową kolekcję. W Strzelinie młodzi judocy rywalizowali w ostatniej kolejce Super Ligi Judo. Podopieczni trenera Łukasza Koguta zakończyli rywalizację z dziesięcioma miejscami na podium. Spośród wszystkich wywalczonych medali, trzy były z najcenniejszego kruszcu.

W Strzelinie złote medale wywalczyli: Wiktoria Woźniak, Krzysztof Czekajło oraz Bartosz Grudzień. Podopieczni trenera Łukasza Koguta potwierdzili wysoką formę i zakończyli swoje pojedynki przed czasem. Reprezentanci Głogowskiego Klubu Judo byli bezkonkurencyjni w swoich kategoriach i cała trójka stanęła na najwyższym stopniu podium. Srebrne medale przywieźli do domu Julia Tryka oraz Alan Osiński. Na najniższym stopniu podium zawody zakończyli natomiast Igor Tryka, Mateusz Wolny, Wiktor Cieśniewski, Szymon Grudzień i Dawid Czekajło.

W Super Lidze Judo udział wzięło 39 klubów, a w każdym z czterech turniejów startowało ponad 600 zawodników w wieku od 6 do 14 lat. Udział w rywalizacji wzięli judocy z Polski, ale także Niemiec oraz Czech. W klasyfikacji generalnej cyklu Głogowski Klub Judo uplasował się na 16. miejscu w gronie 39 ekip. – „Uważam ten wynik za bardzo dobry, tym bardziej, że Głogów reprezentowało dziesięciu zawodników. Kluby z czołówki wystawiały czterdziestu, a nawet i więcej zawodników. Jest motywacja do większej pracy i zajęcia wyższej lokaty w przyszłym roku. Szansa jest tym bardziej, że przybywa chętnych w Głogowie do trenowania judo, więc potencjał jest jak najbardziej, by walczyć o lepsze miejsce” – ocenił trener Łukasz Kogut.

Występ w Strzelinie był ostatnim tegorocznym turniejem dla głogowskich zawodników. Teraz czeka ich trzymiesięczna przerwa od zawodów. W tym czasie reprezentanci Głogowskiego Klubu Judo udadzą się na obóz zimowy, a cały ten okres przeznaczą na doskonalenie i naukę nowych technik judo. Trenerzy głogowskiego klubu liczą na dobrze przepracowaną zimę, a po niej kolejne medalowe starty w wykonaniu swoich podopiecznych.

Reprezentantom GKJ gratulujemy udanego sezonu, a także życzymy dalszych postępów na treningach, a co za tym idzie – kolejnych medalowych startów w zawodach! Przypominamy również, że treningi judo w Głogowie odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 15:30-17:00. Zajęcia przeprowadzane są w Fitarenie przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 12, obok hipermarketu Carrefour.

Wyniki zawodników Głogowskiego Klubu Judo w Strzelinie:

Złote medale: Wiktoria Woźniak, Krzysztof Czekajło, Bartosz Grudzień.
Srebrne medale: Julia Tryka, Alan Osiński.
Brązowe medale: Igor Tryka, Mateusz Wolny, Wiktor Cieśniewski, Szymon Grudzień, Dawid Czekajło.

/fot. Głogowski Klub Judo/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.