Zbliżają się II Głogowskie Zaduszki Poetyckie

0
547
ZDJĘCIE: 2014-09-16 Biblioteka książki (fot.P.Dudzicki) 03

W ostatnich dniach w naszym mieście królowała muzyka. Były 32 Głogowskie Spotkania Jazzowe a w trakcie są kolejne eliminacje w ramach Mayday Rock Festival. Cały czas też odbywają się liczne koncerty muzyków, którzy przyjeżdżają do naszego miasta z całej Polski. Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie jednak nie zapomina o sympatykach poezji i zaprasza wszystkich chętnych do udziału w II Głogowskich Zaduszkach Poetyckich.

Listopad jako dyżurny miesiąc wspomnień mobilizuje ludzi do pamiętania o tych, którzy odeszli. II dnia tego miesiąca w Kościele Katolickim obchodzony jest Dzień Zaduszny. W tym roku również tego samego dnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się koncert pt. „Zaduszki jazzowe” poświęcony twórczości zmarłego Andrzeja Zauchy. Nie jest to jednak ostatni akcent w tym temacie.

II Głogowskie Zaduszki Poetyckie to konkurs recytatorski Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, w którym uczestnicy wspominać będą nieżyjących już poetów. Listopad to okres wspomnień i zadumy nad tym, co odeszło, co pozostawiło w nas ślad. Tym śladem dla wielu jest poezja. MOK wychodzi z propozycją konkursu recytatorskiego, w którym jury nagrodzi umiejętności uczestników, ale także i ich wrażliwość na poezję.

Uczestnicy muszą przygotować po jednym utworze nieżyjącego poety. W konkursie może wystartować każdy, kto ukończył 16 rok życia. Prezentacja sceniczna utworu nie może przekroczyć 8 minut. Zgłoszenia należy wysyłać drogą mail-ową na adres wnuk_mok@wp.pl do dnia 15.11.2016 r. Powinny one zawierać: imię i nazwisko, datę urodzenia uczestnika, a także imię i nazwisko autora oraz tytuł przedstawianego utworu.

Etap pierwszy odbędzie się 17 listopada (czwartek) o godzinie 20:00 w sali widowiskowej
Miejskiego Ośrodka Kultury. Tutaj każdy z uczestników zostanie przesłuchany przez pracownika MOK, specjalistę do spraw teatru, aktora – Michała Wnuka. Jego decyzją ośmiu najlepszych recytatorów otrzyma zaproszenie do etapu II – do oficjalnych występów w II Głogowskich Zaduszkach Poetyckich.

Gala finałowa odbędzie się 20 listopada (niedziela) o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Trzyosobowe jury, któremu przewodniczyć będzie Michał Wnuk, po prezentacjach ośmiu najlepszych uczestników gali finałowej, wręczy następujące nagrody: Nagroda Główna II Głogowskich Zaduszek Poetyckich – 600 złotych; II nagroda – 400 złotych; III nagroda – 200 złotych.

Wszystkim chętnym przypominamy, że jeszcze przez tydzień można zgłaszać się do konkursu. Życzymy również powodzenia za równo w wyborze repertuaru, jak i w samej interpretacji poezji. 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.