II koncert eliminacyjny XX Mayday Rock Festival 2016 w Głogowie

0
596
Plakat- XX MRF II koncert eliminacyjny

Już dzisiaj w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday w Głogowie przy ulicy Perseusza 11 odbędzie się II koncert eliminacyjny w ramach XX Mayday Rock Festival 2016. Tradycyjnie nie zabraknie rockowego brzmienia, dzięki młodym zespołom, które przyjadą do naszego miasta z całego kraju. Zapowiada się więc bardzo muzyczny wieczór.

I koncert eliminacyjny odbył się 15 października. Dzisiejsze spotkanie jest drugim w tej edycji i jest częścią koncertów, które odbywać się będą: 5 listopada (II koncert eliminacyjny), 19 listopada (III koncert eliminacyjny), 3 grudnia („Pojedynek Gigantów”, konkurs o Nagrodę Publiczności), 9 grudnia (Koncert finałowy + zwycięzca „Pojedynku Gigantów”) oraz 10 grudnia (koncert laureatów a po nim koncert gwiazdy festiwalu: zespół HEY). Rozpoczęcie każdego koncertu zaplanowane jest na godzinę 19.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY w Głogowie przy ul. Perseusza 11.

Na dzisiejszym koncercie nie zabraknie rockowego brzmienia. Artyści przyjadą do Głogowa z całej Polski i zaprezentują różne gatunki muzyczne. Wystąpią w nim kolejno muzycy:

 1. KABOOM (Koszalin):
 • gatunek: Rock/Psychorock/Hardrock;
 • członkowie: Radek – wokal i bass; Leszek „Lesiu”- gitara i wokal; Krzysiek „KaKa” – perkusja.

Kaboom! ma na koncie wiele sukcesów odniesionych na różnych festiwalach rockowych, m.in. jest zwycięzcą festiwalu rockowego “Ost-Rock” w 2007 r. odbywającego się w Ostródzie. Zespół opiera swoją działalność przede wszystkim na twórczości autorskiej. – Teksty są wyłącznie po polsku (egzystencjalne i szorstkie) – wyjaśnia zespół.

 1. REDROOM (Warszawa):
 • gatnek: Rock;
 • członkowie: Paweł Jędrusik – wokal, gitara; Cezary Ratyński – gitara; Kuba Modzelewski – bas; Paweł Wiśniewski – perkusja.

RedRoom miał przyjemność spotkać się na jednej scenie z takimi zespołami jak Ira, Enej, Poparzeni Kawą Trzy, Carpe Diem, Budka Suflera, Mech, Łąki Łan, Transsexdisco, Cree, Loka czy TSA. Ważnym wydarzeniem w biografii zespołu był koncert na jednej z największych scen w Europie – podczas Euro 2012 w warszawskiej strefie kibica. Warty odnotowania był również akustyczny koncert na antenie Radia Roxy FM (dziś Rock Radio).

 1. PROJEKT PATRYOCI (Koszalin):
 • gatunek: Rock/Metal/Rap;
 • członkowie: 4P – wokal; KOLIN – bębny; FINISZ – gitara/wokal; EMO – bass/wokal; RODZYN – gitara; JULIA – gitara/wokal.

„Projekt PATRIOCI to mocny rock’n’rollowy kopniak, dający pozytywną lekcję historii na wesoło” – komentuje zespól.

 1. KOIOS (Warszawa):
 • gatunek: Metal;
 • członkowie: Marek Bereda – gitara; Filip Pikulski – wokal; Jan D. Domański –gitara basowa; Michał Żardecki – perkusja; Paweł Sitnicki -gitara.

„Muzyka, jaką gramy, to szeroko rozumiany metal inspirowany wieloma gatunkami muzycznymi, oscylujący jednak wokół stylu trash-death” – wyjaśniają muzycy. Członkowie zespołu mają za sobą bogatą przeszłość twórczą obejmującą takie gatunki jak muzyka poważna, sludge metal, death metal, rock, punk.

 1. NERV:
 • gatunek: Rock;
 • członkowie: Łukasz Bojarski – gitara; Bertrand Abramczyk – wokal; Marcin Prusiński – perkusja.

„Inspirujemy się główno-nurtowymi kapelami. Z jednej strony są to brytyjskie zespoły pokroju U2, z drugiej amerykańskie grupy nu-metalowe, np. System of a Down” – mówią o sobie muzycy.

 1. JESSICA MERSTEIN BAND (Zielona Góra, Lubin):
 • gatunek: Rock;
 • członkowie: Jessica Merstein – skrzypce; Mariusz Tryniszewski – gitara, aranż i konferansjerka; Przemysław Tryniszewski – gitara; Norbert – perkusja.

„Aktualnie pracujemy nad programem z autorskimi utworami, coverami i utworami instrumentalnymi. Rock to nasz żywioł! Idzie nam bardzo dobrze, więc mamy nadzieję, że już niebawem, będziecie mieli okazje nasze brzmienie posłuchać live” – można przeczytać na stronie zespołu.

Szykuje się wiec bardzo różnorodny w rockowe brzmienie wieczór. Wszystkich sympatyków ciekawego, gitarowego muzykowania zapraszamy na godzinę 19.00 do MCK Mayday w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.