Konrad Kaczmarek wrócił do Chrobrego Głogów. Zagra na boisku lidera?

0
527

25-letni Konrad Kaczmarek ponownie zawodnikiem Chrobrego Głogów. Pomocnik wrócił do głogowskiego klubu, który opuścił latem 2013 roku na rzecz KS Polkowice. Później występował jeszcze w Olimpii Grudziądz, natomiast przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy Śląska Wrocław. Niewykluczone, że Kaczmarek wystąpi w jutrzejszym meczu pomarańczowo-czarnych z liderem pierwszej ligi, Zagłębiem Sosnowiec.

Konrad Kaczmarek urodził się 1 marca 1991 roku w Głogowie. W pomarańczowo-czarnych barwach debiutował w 2010 roku, kiedy głogowski zespół występował na trzecioligowych boiskach. W sezonie 2010/2011 rozegrał 23 mecze, w których zdobył 7 bramek i miał spory udział w wywalczeniu awansu do drugiej ligi. W kolejnym sezonie odegrał jeszcze ważniejszą rolę w drużynie prowadzonej przez trenera Ireneusza Mamrota, co potwierdziło 36 występów we wszystkich rozgrywkach. Dobra postawa zawodnika zaowocowała transferem do grającego wówczas w pierwszej lidze Łódzkiego Klubu Sportowego.

Kariera Kaczmarka w Łodzi nie potrwała jednak długo i pomocnik kończył sezon… w Głogowie! Nowy klub 25-letniego piłkarza wycofał się z rozgrywek po 22. kolejce, a sam zawodnik powrócił na Wita Stwosza. W pomarańczowo-czarnych barwach zanotował 6 występów, wpisując się na listę strzelców w wygranym 3:2 spotkaniu z MKS-em Kluczbork.

Sezon 2013/2014 Kaczmarek rozpoczął już w barwach KS Polkowice. Dla tej drużyny ofensywnie usposobiony gracz rozegrał 10 spotkań, po czym przeniósł się do Olimpii Grudziądz. Ostatnim klubem w karierze nowego zawodnika Chrobrego Głogów był Śląsk Wrocław. W ciągu dwóch sezonów spędzonych w stolicy Dolnego Śląska urodzony w naszym mieście zawodnik wystąpił w 15 meczach w najwyższej klasie rozgrywkowej. Częściej Kaczmarek wychodził na boisku w trzecioligowych rezerwach. W sezonie 2014/2015 rozegrał dla nich 15 meczów i zdobył 9 bramek.

Kaczmarek od kilku tygodni znajdował się pod obserwacją trenerów Chrobrego Głogów. Jest to kolejny, urodzony w Głogowie, piłkarz, który powrócił do zespołu prowadzonego przez Ireneusza Mamrota. Wcześniej uczynili to bracia Machajowie, którzy są dziś ważnymi zawodnikami głogowskiego pierwszoligowca. Jak będzie z Konradem Kaczmarkiem? Przekonamy się w najbliższym czasie.

Już jutro pomarańczowo-czarni zagrają na wyjeździe z liderem rozgrywek, Zagłębiem Sosnowiec. Niewykluczone, że 25-letni pomocnik znajdzie się w kadrze na to spotkanie i wybiegnie na boisko na Stadionie Ludowym. W piętnastu dotychczasowych meczach jutrzejszy przeciwnik Chrobrego zgromadził na swoim koncie 29 punktów, tyle samo co drugi w tabeli GKS Katowice. Głogowianie mają w swoim dorobku 15 oczek i zajmują dwunastą lokatę. Początek konfrontacji o godz. 17:45.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.