Zawodnik GKJ srebrnym medalistą Memoriału im. Jigoro Kano

0
604

W minioną sobotę (29 października) zawodnicy Głogowskiego Klubu Judo wzięli udział w VIII Memoriale im. Jigoro Kano w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski rywalizowali: Alan Osiński, Krzysztof Czekajło oraz Bartosz Grudzień. Z najlepszej strony pokazał się pierwszy ze wspomnianych, który zakończył rywalizację na drugim stopniu podium i wrócił do domu ze srebrnym medalem.

Memoriał im. Jigoro Kano nazywany jest nieoficjalnie Pucharem Polski dzieci. W Poznaniu z bardzo dobrej strony pokazał się Alan Osiński, który wywalczył srebrny medal. Młody reprezentant Głogowskiego Klubu Judo w dobrym stylu wygrał swój pierwszy pojedynek w turnieju. W drugiej walce więcej do powiedzenia miał natomiast jego rywal, co sprawiło, że judoka sięgnął po srebrny krążek. – „Alan w pierwszej walce pokazał się z bardzo dobrej strony, nie dając najmniejszych szans swojemu rywalowi i kończąc walkę przed czasem. Druga walka była przegrana, jego przeciwnik ma dużo większy staż treningowy, co można było zaobserwować. Mimo to głogowianin dzielnie mu się postawił. Ten turniej pokazał jaki duży postęp zrobił Alan” – ocenił trener Łukasz Kogut.

Piąte miejsce w memoriale wywalczył Krzysztof Czekajło. Reprezentant GKJ wygrał trzy walki, natomiast w dwóch został pokonany. Podopieczny trenera Koguta był bliski wywalczenia brązowego medalu, jednak porażka przekreśliła jego szanse na miejsce na podium. – „Warto nadmienić, że to był jego pierwszy start w nowej kategorii wagowej. Do tej pory walczył w wadze 4 kg mniejszej, a u dzieci w wieku 8 lat ta różnica jest duża, więc to piąte miejsce jest wielkim sukcesem, co dobrze wróży na przyszłość” – pochwalił swojego zawodnika trener Głogowskiego Klubu Judo.

Mniej szczęścia miał w Poznaniu Bartosz Grudzień. Przegrał on swój pierwszy pojedynek, co skutkowało odpadnięciem z turnieju. Przeciwnik reprezentanta GKJ wykazał się większą siłą i ostatecznie głogowianin musiał uznać jego wyższość. – „Rywalizacja u Bartka i Krzysia była dość duża, gdyż Bartek w grupie miał 31 zawodników, a Krzysztof 28, więc piąta lokata jak najbardziej zadowala. To był pierwszy start naszych bardzo młodych zawodników w turnieju tak dużej rangi, a ich pracę oceniam na bardzo dobrą” – podsumował występ swoich podopiecznych trener Łukasz Kogut.

Zawodnikom Głogowskiego Klubu Judo gratulujemy występu w Poznaniu, a także życzymy powodzenia i miejsc na podium w kolejnych startach!

/fot. Głogowski Klub Judo/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.