Weekendowy Rozkład Jazdy

0
627
TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Większość ludzi z utęsknieniem czeka na piąty dzień tygodnia. Odpoczynek od porannego wstawania, brak konieczności wysilania ciała i umysłu czy po prostu wolniejszy i bardziej leniwy rytm dnia sprawiają, że czeka się na weekendy z utęsknieniem. Niestety nie wszyscy ludzie mają ten komfort w postaci obydwu wolnych dni albo całego długiego weekendu, który właśnie się rozpoczyna. Jak więc mogą w szybki sposób się odprężyć? Przedstawiamy kulturalne propozycje na najbliższe dni. Będzie się działo w Głogowie!

Na sam początek PROPOZYCJE DLA NAJMŁODSZYCH, którzy będą mogli wybierać między zabawami sportowymi, animacyjnymi czy propozycjami kinowymi. Jednym słowem: dla każdego coś miłego!

W sobotę 29 października o godz. 13.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej Chrobrego odbędzie się „Halowa Mini-Olimpiada”, którą podsumowane będą dotychczasowe miesiące projektu finansowanego przez Gminę Miejską Głogów, a prowadzonego przez Chrobry Głogów. Na najmłodszych będą czekały trzy konkurencje sportowe (piłka nożna, piłka ręczna i unihokej), poprzez które drużyny ze szkolnych boisk będą zbierały punkty z myślą o głównych nagrodach. Poza tym organizatorzy zapewnią inne drobne zabawy, poczęstunek i upominki – duże dla najlepszych a mniejsze dla wszystkich. Udział w imprezie jest bezpłatny.

W niedzielę 30 października w Galerii Glogovia odbędzie się impreza „Halloween” oparta na magii i czarach (skierowana głównie do młodszych widzów). Do zabawy porwie ich Duszek Łakomczuszek (sprawdzony i profesjonalny animator, który zaskakuje, bawi i szokuje). Oprócz niego nad odpowiednią oprawą czuwać będą 2 animatorki, których zadaniem będzie pomaganie w animacjach. W programie imprezy jest wiele atrakcji: cieniowanie (animacje wykonywane za pomocą dłoni, przyborów, pokazy cieni), malowanie buziek (halloweenowe makijaże), balonowe straszydła (malowanie strasznych buziek na balonach), bal duchów, slalom przy pomocy miotełek oraz baloników, straszne puzzle, robienie mumii, wyścigi kelnerów z talerzami pełnymi przysmaków, Halloweenowe słówka, jabłkowe łowy, cukierkowa dynia czy konkurs na własne dyniowe lampiony.

Przez cały weekend głogowskie kina zapraszają dzieci wraz z rodzicami na swoje seanse:

 • „Poranki familijne” (cykl sobotnich spotkań, podczas których dzieci uczą się języków obcych, bawią się z animatorami i oglądają polskie bajki z morałem; to rozrywka w pełnym wymiarze, nie tylko dla najmłodszych, ale i dla całej rodziny) –Cinema 3D;
 • „Bociany” – film animowany (Bociany przynoszą dzieci… A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie zupełnie bezprawnie na świat przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia – musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulipem, jedynym człowiekiem na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję “narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie) – Jubilat i Cinema 3D;
 • „Osobliwy dom pani Peregrine” -film fantasy/przygodowy (Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane „Osobliwym domem pani Peregrine”. Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z ”osobliwości”, którą sam został obdarzony) – Jubilat i Cinema 3D;
 • „Sekretne życie zwierzaków domowych” – film animowany (Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą) –Cinema 3D.

PROPOZYCJE DLA DOROSŁYCH przedstawiają się równie interesująco. Będzie można wybierać pomiędzy różnorodnymi atrakcjami kulturalnymi, które będą mieć miejsce przez cały długi weekend.

28 października 2016 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się “Koncert charytatywny dla Michała Buczka!” Ten mały chłopiec ciężko zachorował. Lekarze zdiagnozowali u niego anemię aplastyczną. Organizatorzy chcą pokazać chłopcu, że ma wsparcie w mieszkańcach swojego miasta. Zapraszają wszystkich zainteresowanych i chcących pomóc, chociażby samą obecnością. Dowiecie się państwo, w jaki sposób można pomóc Michałowi i innym, podobnym, chorym osobom. W koncercie wystąpią: Karolina Gryka, Bartek Kieruńczyk, Kuba Wasilewski, Kwartet smyczkowy, zespół MADE.

TutajGLOGOW.pl 2016-10-29 Drum n Bass In Your Face Prywatka Skarbek Głogów Plakat

W sobotę 29 października w barz Prywatka (Budowlanych 8) odbędzie się impreza taneczna Drum `n` Bass In Your Face. To cykl imprez, który został zainicjowany w naszym mieście już ponad 5 lat temu. Na początku cyklicznie przez 3 lata odbywał sie w lokalu Coom In Pub. Po krótkiej przerwie przeniesiony do Kulturka Pub gdzie niestety nie zagościł zbyt długo.

Od ponad pół roku nie istniał zupełnie, ale organizatorzy postanowili to zmienić i tak oto podejmują próbę reaktywacji cyklu imprez w temacie Drun’n’Bass. Można powiedzieć, że impreza wraca „na stare śmieci”, bo lokalizacja to Skarbek na przeciwko nieistniejącego już pubu Coom In.

Jak mówią organizatorzy – Każdy dobrze wie, że to nie miejsce, lecz ludzie i muzyka tworzą najlepszy klimat, więc liczymy na Was – nie zabraknie dobrego mocnego grania a także kilku zaproszonych gości. Całość dodatkowo oprawiona będzie w wizualizacje przygotowane specjalnie na to wydarzenie. Zabierzcie znajomych, rodzinę, znajomych rodziny i wszystkich, którzy są w temacie, bo to właśnie od Was zależy czy będziemy realizować dalsze wydarzenia w podobnym klimacie.

30 października o godzinie 12.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY odbędzie się Giełda płyt, filmów, książek i gier czyli kolejna Giełda Kultury. Jeśli mają państwo stare płyty winylowe i CD, obejrzane filmy, do których już się nie wraca, przeczytane książki czy gry, które się znudziły, to można je przynieść, aby wymienić, podyskutować o nich oraz poznać ludzi, których interesuje kultura i sztuka. W budynku będą do dyspozycji stoliki do prezentacji swoich zbiorów (wstęp wolny).

Również 30 października, lecz o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się WIECZÓR Z KULTURĄ BUDDYJSKĄ: PROJEKCJA FILMU “HANNAH NIEZNANA HISTORIA BUDDYZMU”. Nagradzany na wielu prestiżowych festiwalach film dokumentalny Marty György-Kessler i Adama Penny’ego opowiada niezwykłą historię Hannah Nydahl – Dunki, laureatki nagrody UNESCO, która przeniosła buddyzm tybetański na Zachód. Film, który zawiera wiele polskich wątków, będzie można obejrzeć w 30 kinach w całym kraju a w ten weekend również i w Głogowie. Dokument pokazuje, że buddyjski ideał wolności we wszystkich jej formach jest dziś bardziej istotny niż kiedykolwiek oraz że nie wszystko, co tybetańskie, powinno być uważane za święte. Organizatorem jest Buddyjski Ośrodek Medytacyjny Diamentowej Drogi w Głogowie (wstęp wolny).

Głogowskie kina na długi weekend przygotowały następujące seanse filmowe:

 • „Prosta historia o morderstwie” – kryminał (Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Żeby udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą był uwikłany jego ojciec) – Jubilat i Cinema 3D;
 • „Jack Reacher: Nigdy nie wracaj” – kryminał/film akcji (Gdy major Susan Turner [Colbie Smulders], kierująca jednostką dochodzeniową, w której przed laty pracował Reacher [Tom Cruise], zostaje aresztowana za zdradę, Jack nie cofnie się przed niczym, by udowodnić jej niewinność, a przy okazji odkryć potężny spisek rządowy z udziałem armii) – Cinema 3D;
 • „Inferno” – thriller (Profesor Robert Langdon [Tom Hanks], wybitny znawca symboliki, budzi się z silną amnezją w jednym z włoskich szpitali. W odzyskaniu wspomnień i pamięci stara się mu pomóc dr Sienna Brooks [Felicity Jones]. Wspólnie przemierzają Europę w nieprawdopodobnym wyścigu z czasem, by powstrzymać szaleńca, który za wszelką cenę chce rozprzestrzenić wirus, mogący unicestwić połowę ludzkości) –Cinema 3D;
 • „Szkoła uwodzenia Czesława M.” – komedia (Czesław M., gwiazda polskiego rynku muzycznego, niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. „Szkoła uwodzenia Czesława M.” to ciepła i optymistyczna komedia o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi. W filmie o zaskakujących konsekwencjach życiowych wyborów w roli głównej zobaczymy Czesława Mozila) – Cinema 3D;
 • „Bridges Jones 3” – komedia romantyczna (Po rozstaniu z Markiem Darcym [Colin Firth], z którym miała spędzić resztę życia, Bridget [Renée Zellweger] znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Jej spokój burzy się, gdy Bridget spotyka przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem) –Cinema 3D;
 • „Doktor Strange” – film fantasy/przygodowy (Jest to historia światowej sławy neurochirurga, dr Stephena Strange’a, którego życie odmienił tragiczny wypadek samochodowy, odbierając mu sprawność w rękach. Kiedy tradycyjna medycyna zawiodła, w poszukiwaniu uzdrowienia i nadziei, Strange trafia do tajemniczej samotni, zwanej Kamar-Taj. Tam szybko orientuje się, że nie jest to jedynie ośrodek kuracyjny, ale przede wszystkim miejsce walki z niewidzialnymi mrocznymi siłami, dążącymi do zniszczenia naszej rzeczywistości) – Cinema 3D;
 • „Księgowy” – dramat (Geniusza matematycznego, Christiana Wolffa [Ben Affleck] więcej łączy z liczbami niż z ludźmi. Pod osłoną małomiasteczkowego biura rachunkowego pracuje dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie w charakterze niezależnego księgowego. Kiedy Wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu, prowadzony przez Raya Kinga [J.K. Simmons], zaczyna się nim interesować, Christian podejmuje współpracę z legalnym klientem – nowoczesną firmą, specjalizującą się w dziedzinie robotyki. Jej księgowa [Anna Kendrick] wykryła niezgodność opiewającą na miliony dolarów. Jednak kiedy Christianowi udaje się uzyskać prawdziwy obraz sytuacji finansowej firmy i zbliżyć się do odkrycia prawdy, liczba ofiar zaczyna niebezpiecznie wzrastać) – Cinema 3D;
 • „Ouija: Narodziny zła” – horror (Kontynuacja przebojowego horroru z 2014 roku, który przy budżecie zaledwie 5 milionów dolarów przyniósł ich ponad 100. Gra w Ouija jeszcze się nie skończyła i przyniesie kolejne śmiertelne żniwo. Znów widzowie znajdą się w przerażających, pełnych tajemnic zaświatach, gdzie nikomu nie można ufać) – Cinema 3D;
 • „Jestem mordercą” – thriller (Jest to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę) – Cinema 3D.

Wśród tylu atrakcyjnych propozycji na pewno znajdą państwo odpowiednią dla siebie, bo jest w czym wybierać.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.