Derbowe zwycięstwo SPR Chrobrego Głogów w Lubinie!

0
534

Zwycięstwo w derbowym pojedynku odnieśli piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów. Zespół prowadzony przez trenera Jarosława Cieślikowskiego pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 30:28, mimo że do przerwy prowadzili gospodarze. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został autor siedmiu bramek, Grzegorz Sobut.

Derbowe spotkanie lepiej rozpoczęło się dla SPR Chrobrego Głogów. Goście w pierwszych dziesięciu minutach zbudowali czterobramkową przewagę, co sprawiło, że trener Paweł Noch poprosił o czas. Lubinianie po powrocie na parkiet zaczęli odrabiać straty i w 18. minucie doprowadzili do remisu. Gospodarze poszli za ciosem i do końca pierwszej połowy to oni dominowali na parkiecie. Skuteczna gra pod bramką głogowian sprawiła, że Zagłębie prowadziło do przerwy 15:13.

Po zmianie stron zaatakował zespół z Głogowa. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego odrobili straty, czym udowodnili, że nie zamierzają się poddawać. Szczególnie dobre w wykonaniu głogowian było ostatnie piętnaście minut. Świetne interwencje bramkarzy oraz świetna gra w ofensywie sprawiły, że SPR Chrobry przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie punkty powędrowały do naszego miasta, a końcowy rezultat to 30:28 dla przyjezdnych.

Najlepszym zawodnikiem derbowego spotkania wybrany został Grzegorz Sobut, autor siedmiu trafień dla zwycięskiej drużyny. Na pochwałę zasłużyli jednak wszyscy podopieczni trenera Cieślikowskiego. W drugiej połowie SPR Chrobry wykazał się wolą walki, co miało przełożenie na wynik rywalizacji.

Kolejny mecz głogowianie rozegrają we własnej hali już w najbliższą środę (26 października). Rywalem będzie Vive Tauron Kielce. Początek rywalizacji o godz. 18.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Chrobry Głogów 28:30 (15:13)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 2, Przysiek 4, Kużdeba 1, Szymyślik 6, Mrozowicz, Czuwara, Wolski, Gudz, Bartczak 1, Pietruszko, Moryto 9, Dżono 5.
Karne: 4/6
Kary: 14 min. (Stankiewicz – 4 min., Wolski, Gudz, Szymyślik, Bartczak – po 2 min.)
Czerwona kartka: Czuwara (w 47. minucie za faul)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 2, Pawłowski, Świtała, Sadowski 5, Sićko 2, Gujski, Tylutki, Sobut 7, Biegaj 5, Krzysztofik 4, Kubała 2, Rydz 3.
Karne: 3/4
Kary: 8 min. (Gujski, Krzysztofik, Rydz, Kubała – po 2 min.)

Sędziowie: Jakub Jerlecki i Maciej Łabuń.

Tabela grupy granatowej

MPkt
1. Vive Tauron Kielce819
2. MMTS Kwidzyn817
3. KPR RC Legionowo811
4. KS SPR Chrobry Głogów810
5. Wybrzeże Gdańsk810
6. Sandra Spa Pogoń Szczecin84
7. Meble Wójcik Elbląg80

/fot. MKS Zagłębie Lubin/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.