Trzecia wygrana koszykarek CCC Polkowice

0
609

Świetny start nowego sezonu Tauron Basket Ligi Kobiet w wykonaniu koszykarek CCC Polkowice. Podopieczne Vadima Czeczuro wygrały trzecie spotkanie z rzędu. Tym razem „Pomarańczowe” okazały się lepsze od JAS-FBG Zagłębia Sosnowiec, pokonując rywalki na własnym parkiecie 74:66. Najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiej ekipy była Marta Urbaniak.

Mecz polkowiczanek z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec należał do wyrównanych. W pierwszych minutach z lepszej strony zaprezentowały się rywalki. Przyjezdne szybko rzuciły trzynaście punktów, tracąc przy tym zaledwie dwa i znalazły się w dobrej sytuacji już na starcie rywalizacji. Koszykarki CCC Polkowice szybko ruszyły jednak do odrabiania strat i po krótkiej chwili to one objęły prowadzenie. Taki stan utrzymał się już do końca pierwszej kwarty, którą dolnośląski zespół zwyciężył różnicą czterech punktów (25:21).

W drugiej partii toczyła się niezwykle wyrównana walka. „Pomarańczowe” utrzymywały niewielką przewagę, jednak w 15. minucie meczu do remisu doprowadziła była zawodniczka CCC, Nicole Michael. Podziałało to motywująco na drużynę z Polkowic, a w szczególności na Martę Urbaniak. W dużej mierze jej dobra gra sprawiła, że zespół trenera Czeczuro wygrał drugą kwartę 15:12.

Koszykarki Zagłębia Sosnowiec starały się odrabiać straty, ale polkowiczanki cały czas utrzymywały kilkupunktową przewagę. W trzeciej kwarcie przyjezdnym udało się zmniejszyć dystans do CCC Polkowice. Ta odsłona zakończyła się wygraną gości 21:18, co sprawiło, że wynik końcowy był sprawą otwartą. W ostatniej partii znów do głosy doszły jednak polkowiczanki. Ekipa prowadzona przez Vadima Czeczuro wygrała ostatnią odsłonę 16:12 i cały mecz 74:66.

Po trzech kolejkach polkowiczanki są jedynym niepokonanym zespołem w rozgrywkach. Komplet zwycięstw sprawił, że CCC z dorobkiem 6 punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. W najbliższą środę (19 października) podopieczne Vadima Czeczuro zagrają na wyjeździe z zajmującym czwartą lokatę zespołem InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski. We własnej hali drużyna z Polkowic powróci w sobotę, kiedy zmierzy się z Artego Bydgoszcz.

CCC Polkowice – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 74:66 (25:21, 15:12, 18:21, 16:12)

CCC: Urbaniak 20, R. Musina 12, Leciejewska 9, W. Musina 8, Ortiz 8 (10 as), Rezan 7, Gala 6, Mayombo 2, Idziorek 2.

JAS-FBG Zagłębie: Samburska 24, Michael 23, Middleton 6, Dobrowolska 5, Swanier 3, Antczak 3, Piędel 2, Rozwadowska 0.