SPR Chrobry Głogów zagra o drugie zwycięstwo z rzędu

0
556
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-65

W miniony weekend szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowych rozgrywkach PGNiG Superligi Mężczyzn. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego wygrali wyjazdowe spotkanie z Wybrzeżem Gdańsk. Jutro głogowianie zagrają na własnym parkiecie, a przeciwnikiem będzie MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Początek o godz. 18.

Dość długo musieli czekać piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów na premierowe zwycięstwo w lidze. Nastąpiło to dopiero w ubiegłym tygodniu, kiedy drużyna przywiozła punkty z Gdańska. Mimo, że głogowianie nie rozpoczęli tego spotkania w najlepszym stylu i do przerwy przegrywali różnicą czterech trafień, w drugiej połowie zdołali odwrócić losy spotkania i wygrać. Świetna końcówka, w której drużyna z Głogowa wrzuciła siedem bramek, sprawiła, że punkty powędrowały na Dolny Śląsk. Jutro zespół prowadzony przez Jarosława Cieślikowskiego zagra we własnej hali i spróbuje podtrzymać zwycięską serię.

Przeciwnikiem SPR Chrobrego będzie MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, zespół, który także ma na swoim koncie jedno zwycięstwo. Jutrzejszy przeciwnik głogowian zapunktował w ostatniej serii gier, kiedy wygrał w Lubinie (26:24). Wizyta w Głogowie będzie więc dla gości kolejną wyprawą na Dolny Śląsk. Pierwsza okazała się dla nich udana, bo udało się zdobyć parkiet MKS Zagłębia. Jak będzie teraz? Przekonamy się w niedzielę wieczorem.

Po pięciu dotychczasowych spotkaniach obie drużyny mają w swoim dorobku po trzy punkty. Zarówno SPR Chrobry, jak i MKS Piotrkowianin, pokonali w poprzedniej serii gier zespoły ze swojej grupy, a takie triumfy są punktowane „za trzy”. Głogowianie w przypadku jutrzejszej wygranej dopiszą do swojego konta dwa punkty, gdyż rywal został przydzielony do grupy pomarańczowej, zaś podopieczni trenera Cieślikowskiego do granatowej.

W tabeli uwzględniającej obie grupy głogowscy szczypiorniści są sklasyfikowani na dziewiątym miejscu. Liderem rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn jest Orlen Wisła Płock, która podobnie jak Vive Tauron Kielce, wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania. Płocczanie mają jednak na swoim koncie jeden punkt więcej. Stawkę zamykają Meble Wójcik Elbląg. Jest to jedyny zespół, który nadal czeka na premierowe zwycięstwo w sezonie.

Kolejny mecz głogowianie rozegrają także w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka. 16 października na parkiecie w Głogowie zamelduje się Pogoń Szczecin. Później SPR czekają wyjazdowe derby w Lubinie, a miesiąc zakończy domowy pojedynek z najlepszą drużyną poprzedniego sezonu w Europie, Vive Tauron Kielce.

PGNiG Superliga Mężczyzn: SPR Chrobry Głogów – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (9 października, godz. 18).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.