Mistrzostwa Europy w Nordic Walking – zapisy

0
606

Już 8 października br. (sobota) Legnica będzie gospodarzem IV Mistrzostw Europy oraz Finału Pucharu Europy w Nordic Walking, organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking. Areną zmagań będzie park Miejski. Wcześniej takie Mistrzostwa rozegrano w Słowenii, Niemczech i Austrii.

 – To dla nas wyróżnienie i radość, będziemy bowiem gościć zawodników z całej Europy, a ta dyscyplina sportu ma zarówno w kraju, jak i w samej Legnicy coraz więcej zwolenników – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Na naszych oczach chodzenie z kijami staje się nie tylko modne, narodziła się wręcz nowa społeczność i nowy, aktywny styl życia. Zawodnikom, jako arenę zawodów, oferujemy nasz piękny park Miejski z jego infrastrukturą sportową i rekreacyjną. Wiemy, że może ich przybyć kilkuset. Zapewnimy wszystkim dobre warunki pobytu. Mamy też niespodziankę dla naszych mieszkańców. Stu legniczan, uprawiających Nordic Walking, będzie mogło wystartować w zawodach bez jakichkolwiek opłat – zachęca prezydent.

Podczas Mistrzostw odbędą się dwa marsze. Pierwszy z nich, na 10 km – Puchar Europy, drugi, na 5 km – Mistrzostwa Europy.

Organizatorzy już dziś zapraszają mieszkańców Legnicy do zgłaszania udziału w zawodach, aby reprezentować gospodarza tegorocznych Mistrzostw – Legnicę. Zasady zgłaszania i wiele innych szczegółów znajdują się na stronie www.b4sportonline.pl. (dokładny link do zapisów: https://b4sportonline.pl/puchareuropy).

Aby dołączyć do legnickiej ekipy, należy w zgłoszeniu dopisać „reprezentacja Legnicy”. Warto stawić czoła wyzwaniu i skorzystać z szansy udziału w Mistrzostwach, które rozgrywają się w naszym mieście.

Nadarza się również nie lada gratka dla osób, które będą chciały mieć swój udział w Mistrzostwach Europy, ale od strony organizacyjnej. Organizatorzy zapraszają do współpracy wolontariuszy, którzy pomogą organizatorom w przeprowadzeniu tak wielkiego przedsięwzięcia. Jest więc niezwykła okazja, aby zdobyć doświadczenie i nowe umiejętności, związane z organizacją imprez sportowych mistrzowskiej rangi.

Osoby chcące zaangażować się w wolontariacką pomoc przy obsłudze Mistrzostw są proszone o kontakt pod numerem telefonu: 76 723 38 01 lub w siedzibie OSiR w Legnicy przy ul. Najświętszej Marii Panny 7.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.