Weekendowe mecze z udziałem Chrobrego Głogów

0
508

Dziś o godz. 17:30 walkę o ligowe punkty stoczą piłkarki Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarne w ramach III ligi zachodniej kobiet wystąpią w Bielawie. Będzie to pierwsze z wszystkich weekendowych wydarzeń z udziałem głogowskiego klubu. Na zakończenie, w niedzielę, pierwszoligowy zespół zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Dzisiejszym rywalem piłkarek Chrobrego Głogów będzie UKS Bielawianka Bielawa. Po dwóch meczach pomarańczowo-czarne mają na swoim koncie dwa punkty i zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli. Bielawianka grała do tej pory tylko raz. W pierwszej kolejce rozbiła na własnym boisku Ziemię Lubińską Czerniec 7:1. Podopieczne Artura Przybyła czeka więc trudna przeprawa, a podtrzymanie serii meczów bez porażki i zdobycie punktu będzie niezwykle cenną zdobyczą.

W niedzielę swoje spotkania rozegra pierwszoligowy zespół Chrobrego Głogów, a także występujące w IV lidze dolnośląskiej rezerwy. Druga drużyna pomarańczowo-czarnych wystąpi na swoim boisku przeciwko Nysie Zgorzelec. Głogowianie rozbili w miniony weekend na wyjeździe liderujący Orkan Szczedrzykowice 4:0, co z pewnością podbudowało morale zawodników. Niedzielny rywal podopiecznych Jarosława Helwiga zgromadził do tej pory na swoim koncie osiem punktów i zajmuje jedenaste miejsce w ligowej tabeli.

W ten sam dzień do walki o punkty staną pierwszoligowcy. Przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Ireneusza Mamrota będzie 14-krotny mistrz Polski, Górnik Zabrze. Zespół z Górnego Śląska rozpoczął bieżący sezon dość niemrawo, jednak z czasem zaczął poprawiać swoje położenie w tabeli. Obecnie najbliższy przeciwnik pomarańczowo-czarnych zajmuje jedenaste miejsce i ma w swoim dorobku tyle samo punktów, co drużyna z Głogowa. Zwycięstwo w tym meczu może sprawić, że głogowianie poprawią swoje miejsce w ligowej stawce, ale zadanie nie będzie łatwe. W bieżących rozgrywkach, na swoim terenie, Górnik jeszcze nie poległ.

W sobotę swoje mecze rozegrają natomiast zespoły młodzieżowe oraz futsaliści Euromastera Chrobrego Głogów. Poniżej wszystkie wydarzenia związane z pomarańczowo-czarnymi.

PIĄTEK, 30 WRZEŚNIA

17.30 UKS Bielawianka Bielawa – Chrobry Głogów (3 liga zachodnia kobiet)
Bielawa

SOBOTA, 1 PAŹDZIERNIKA

11.00 MKS Oława – Chrobry Głogów (Liga Dolnośląska Juniorów)

Oława

13.00 MKS Oława – Chrobry Głogów (Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych)

Oława

11.00 Chrobry U-16 Głogów – Górnik Złotoryja (Liga Okręgowa Juniorów Młodszych)

Głogów, Piastów Śl.

11.00 Orzeł Ząbkowice Śl. – Chrobry U-15 Głogów (II Liga Wojewódzka Trampkarzy)

Ząbkowice Śl.

11.00 Chrobry II U-15 Głogów – Miedź Legnica (II Liga Wojewódzka Trampkarzy)

Głogów, III płyta

13.00 Chrobry U-19 Głogów – Stal Chocianów (Liga Okręgowa Juniorów)

Głogów, III płyta

13.00 Polonia-Stal Świdnica – Chrobry U-13 Głogów (I Liga Wojewódzka Młodzików)

Świdnica

15.00 Chrobry U-14 Głogów – Iskra Kochlice (Liga Okręgowa Trampkarzy)

Głogów, Piastów Śl.

18.00 Euromaster Chrobry Głogów – AZS UŚ Katowice (Futsal Ekstraklasa)

Głogów, hala widowiskowo-sportowa

NIEDZIELA, 2 PAŹDZIERNIKA

11.00 Chrobry II Głogów – Nysa Zgorzelec (4 liga zachodnia)

Głogów, II płyta

12.45 Górnik Zabrze – Chrobry Głogów (1 liga)

Zabrze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.