W sobotę domowy mecz Euromastera Chrobrego Głogów

0
752

W najbliższą sobotę (1 października) o godz. 18 rozpocznie się domowy mecz futsalistów Euromastera Chrobrego Głogów w ramach Futsal Ekstraklasy. Po bolesnej porażce na parkiecie w Zduńskiej Woli (0:11) podopieczni Tomasza Trznadla mieli dwa tygodnie odpoczynku od ligowych gier. Za dwa dni na parkiecie hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka głogowianie zmierzą się z AZS-em Uniwersytet Śląski Katowice.

Zespół Euromastera Chrobrego Głogów rozpoczął nowe rozgrywki ligowe od bolesnej porażki. W przerwie między sezonami w głogowskim klubie doszło do sporych zmian. Drużynie groził nawet brak występów w Futsal Ekstraklasie, ale ostatecznie nasze miasto ocaliło miejsce w futsalowej elicie. Już w pierwszej kolejce podopieczni Tomasza Trznadla jechali do Zduńskiej Woli, gdzie ich rywalem był aktualny mistrz oraz zdobywca Superpucharu Polski.

Inauguracja sezonu w wykonaniu głogowian wypadła jednak fatalnie. Euromaster poległ na terenie Gatty Zduńska Wola aż 0:11 i po pierwszej kolejce zamyka ligową tabelę. Mistrzowie kraju rozgromili ekipę z Głogowa, która w najbliższą sobotę wystąpi przed własną publicznością. Przeciwnikiem będzie AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

W pierwszej kolejce sezonu 2016/2017 katowiczanie zremisowali w Chojnicach 2:2, mimo że już po ośmiu minutach gry miejscowi prowadzili dwoma trafieniami. Górnośląski zespół wykazał się jednak wolą walki i w ostatnich dziesięciu minutach meczu zdołał doprowadzić do wyrównania, zdobywając cenny punkt. W Głogowie katowiczanie będą chcieli zdobyć kolejne punkty, natomiast ekipa Tomasza Trznadla będzie chciała zrehabilitować się za wysoką porażkę z pierwszej kolejki i pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Zwiastuje to spore emocje na parkiecie, co cieszy wszystkich sympatyków futsalu w naszym mieście.

Początek spotkania Euromaster Chrobry Głogów – AZS UŚ Katowice w sobotę o godz. 18. Zapraszamy!

Obsada sędziowska 2. kolejki Futsal Ekstraklasy:

1 października (18.00): Solne Miasto Wieliczka – AZS UG Gdańsk
Andrzej Śliwa (Świętokrzyski ZPN) i Piotr Koloczek (Śląski ZPN) oraz Tomasz Kondrak (Świętokrzyski ZPN) – techniczny i Wojciech Curyło (Małopolski ZPN) – czasowy.

1 października (18.00): Euromaster Chrobry Głogów – AZS UŚ Katowice
Andrzej Witkowski (Pomorski ZPN) i Sylwester Baryczkowski (Wielkopolski ZPN) oraz Michał Żurawski (Pomorski ZPN) – techniczny i Maciej Jagodziński (Wielkopolski ZPN) – czasowy.

1 października (19.00): Clearex Chorzów – Red Devils Chojnice
Sławomir Steczko (Małopolski ZPN) i Dariusz Smolarek (Wielkopolski ZPN) oraz Grzegorz Wiercioch (Śląski ZPN) – czasowy.

2 października (18.00): Rekord Bielsko-Biała – Red Dragons Pniewy
Dominik Cipiński i Marcin Muszyński (obaj Łódzki ZPN) oraz Katarzyna Netkowska (Śląski ZPN) – czasowy.

3 października (18.00): Pogoń `04 Szczecin – FC Toruń
Tomasz Frąk (Świętokrzyski ZPN) i Serweryn Dębowski (Łódzki ZPN) oraz Łukasz Struk (Zachodniopomorski ZPN) – czasowy.

3 października (18.30): Piast Gliwice – Gatta Active Zduńska Wola 
Damian Grabowski (Dolnośląski ZPN) i Grzegorz Wiercioch (Śląski ZPN) oraz Tomasz Biel (Dolnośląski ZPN) – techniczny i Henryk Bąk (Śląski ZPN) – czasowy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.