Spotkanie młodzieży z prezydentem Krzakowskim

0
675

Młodzi legniczanie chcą robić startupy. Wczoraj (22.09.2016) w kinie Helios niemal pół tysiąca młodych ludzi przekonało się, że każdy z nich ma na to szansę. 

W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Twarzą w twarz”, serii spotkań prezydenta miasta z mieszkańcami. Na pierwsze z nich gospodarz miasta zaprosił młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.

Tematem spotkania były nowe technologie i startupy. Udział w niej wzięli również twórcy znanej w Polsce aplikacji Footsteps, którzy opowiedzieli legnickiej młodzieży m.in. o tym, czym jest startup, jak zostać milionerem do 25 roku życia, dlaczego warto stawiać na nowe technologie. Jeden z twórców produktu, a jednocześnie prowadzący spotkanie Piotr Sędzik to legniczanin, który, wraz z przyjaciółmi z Wrocławia, tworzy projekty dla największych polskich miast. Ich aplikacja pojawi się także w Legnicy.

Jak mówi prezydent Krzakowski, Legnica jako inteligentne miasto, stawia na nowe technologie i ich mądre wykorzystywanie.Prezydent ma nadzieję, że spotkanie umożliwi młodym rozwój talentów i wskaże drogę do sukcesu.

Finałem spotkania było zaproszenie młodzieży na warsztaty startupowe pod patronatem gospodarza miasta. Na cyklicznych spotkaniach legniczanie dowiedzą się, jak założyć startup, czy też jak zacząć przygodę z nowymi technologiami i odnieść finansowy i zawodowy sukces.

Dobry przykład mogli stanowić również obecni w Heliosie młodzi ludzie z Wrocławia, którzy mają po 22 lata i właśnie założyli firmę. Ich produkt? Zapraszają w wirtualny świat za pomocą okularów do cyber rzeczywistości.

spotkanie-mlodziezy-z-prezydentem-krzakowskim-tutajlegnica-pl

Na spotkaniu z Tadeuszem Krzakowskim było prawie pół tysiąca młodych osób

Źródło: Urząd Miasta Legnica

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.