III Memoriał Iwony Buczek – otwarte mistrzostwa w Lubinie we wspinaczce na trudność

0
534

W sobotę (24 września), na obiekcie wspinaczkowym „Kielich” w Lubinie odbędzie się III Memoriał Iwony Buczek – otwarte mistrzostwa w Lubinie we wspinaczce na trudność. Start o godz. 10.00.

Organizatorem Memoriału jest Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie. Swój przyjazd zapowiedziało już ok. 100 zawodników z najlepszych klubów wspinaczkowych z całej Polski.

W zawodach na trudność nie ma znaczenia czas, w jakim zawodnicy dotrą do mety. Najważniejsza jest technika, wytrzymałość i spryt.

Równolegle będzie odbywać się Meeting Highline’owy. Highline to widowiskowy sport, polegający na przejściu wąskiej taśmy, która jest rozwieszona między trzema punktami na wysokości. W Lubinie po raz pierwszy w Polsce zostanie zainstalowana specjalna konstrukcja „spaceline”, która połączy Kielich i pobliskie wieżowce.

Dwie poprzednie edycje Memoriału zgromadziły najlepszych polskich wspinaczy. W tym roku organizatorzy szacują przyjazd około 100 zawodników z wiodących klubów wspinaczkowych. Głównym celem wydarzenia jest uczczenie pamięci zmarłej wspinaczki Iwony Buczek. Zawody mają też za zadanie zintegrować zawodników oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Źródło: Stowarzyszenie Miłośników Gór

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.