Inwestycyjny zawrót głowy w Polkowicach

0
790
TutajPOLKOWICE.pl Polkowice wiatrak

Okres wakacyjny kojarzy się z odpoczynkiem, wyciszeniem, zbieraniem sił na drugą połowę roku. Myli się jednak ten, kto sądzi, że w gminie Polkowice w czasie dwóch wakacyjnych miesięcy niewiele się działo, a pracy było mniej niż dotychczas. Wręcz przeciwnie – wydarzyło się sporo.

Zmiany drogowe widać gołym okiem

TutajPOLKOWICE.pl Polkowice wiatrak– Na naszych oczach zmienia się rzeczywistość drogowa. Głównie za sprawą potężnej inwestycji rządowej jaką jest budowa drogi ekspresowej S3. My z kolei mamy swoją inwestycję – budowę mini-obwodnicy południowo-zachodniej części miasta. Prace postępują zgodnie z planem i jeszcze w tym roku zostaną ukończone. Projekt jest wspierany z Krajowego Programu Dróg Lokalnych. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości połowy wartej 5 milionów złotych inwestycji. Warunkiem jest zakończenie budowy do końca 2016 roku. To ważna inwestycja, bo odciąży skrzyżowanie ulicy Chocianowskiej z krajową „trójką”. W trakcie wakacji oddaliśmy do użytku kolejną z dróg dojazdowych do ulicy Przemkowskiej do Nagietkowej. W przyszłości będziemy wykonywać kolejne jezdnie prostopadłe do Przemkowskiej, które będą porządkować układ komunikacyjny w Nowych Polkowicach – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Niestety cały czas nie jest znany termin rozpoczęcia budowy wiaduktu nad drogą krajową numer 3 w kierunku Lubina. Ta sprawa jest bardzo ważna dla polkowiczan i ze swojej strony cały czas robię wszystko, co mogę, aby przyspieszyć sprawę budowy wiaduktu. Ostatnio spotkałem się z nowymi władzami wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Otrzymałem zapewnienie, że wiadukt to ważny element układu drogowego Polkowic i zostanie wyremontowany. Wierzę, że tak się stanie. W czasie wakacji wykonaliśmy także wiele mniejszych inwestycji, jak choćby dodatkowe miejsca parkingowe w różnych sektorach miasta. Wiele się działo w trakcie wakacji, a będzie się działo jeszcze więcej – dodaje Wiesław Wabik.

Aquapark zostanie przebudowany

Polkowicki Aquapark ma już 18 lat. Zdążył się zestarzeć i wymaga odnowy, rewitalizacji. Obiekt dość mocno się zestarzał, a konkurencja w tej branży naprawdę jest ogromna i aby utrzymać się na rynku trzeba inwestować.

TutajPOLKOWICE.pl Polkowice remont drogaNa przebudowę Aquaparku potrzeba około 10 milionów złotych. Część środków już mamy. Pochodzą one ze sprzedaży Aqua Hotelu. Uzyskaliśmy z tej transakcji 6 milionów złotych. Nie było to łatwe do przeprowadzenia, ale udało się. Sprzedaż hotelu to efekt zaleceń Najwyższej Izby Kontroli, która w trakcie jednej z kontroli zobowiązała gminę do zaprzestania prowadzenia hotelu. Całość pieniędzy ze sprzedaży hotelu zostanie przeznaczona na modernizację Aquaparku, w tym wymianę nieczynnych od dawna rur zjazdowych. Powstał już plan prac. Wkrótce rozpoczną się procedury przetargowe. Im szybciej zaczniemy, tym lepiej – mówi burmistrz Wabik.

Zabieramy się za wiatrak

Kilka miesięcy temu została przeprowadzona ankieta na temat zagospodarowania wiatraka, który pod koniec ubiegłego roku został kupiony przez gminę Polkowice od prywatnego przedsiębiorcy. Cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem. W trakcie wakacji pomysły zgłaszane przez mieszkańców zostały dokładnie przeanalizowane.

– Wiem jak widzą przyszłość wiatraka polkowiczanie i to jest dla mnie podstawowa wytyczna. Niebawem zostanie wyłoniony projektant, który przygotuje koncepcję zagospodarowania przestrzeni, w której znajduje się wiatrak. Gdy projekt będzie już gotowy przedstawię go polkowiczanom, a potem rozpoczniemy procedurę związaną z uruchomieniem inwestycji – kończy burmistrz Wabik.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.