Wyróżnienia młodych, lokalnych plastyków

0
297

Spośród wielu tysięcy uczniów z całej Polski, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu Zachowaj Trzeźwy Umysł, jurorzy wyróżnili prace plastyczne sześciorga uczniów z Legnicy.

Nagrodzeni to: Miłosz Śmiałek z Gimnazjum nr 5, Aleksandra Kleinowska ze Szkoły Podstawowej nr 19, Daria Szczepańska ze Szkoły Podstawowej nr 6, a także Lidia Lurka, Ignacy Kosiorowski i Maja Cichoń – podopieczni Młodzieżowego Centrum Kultury. Wyróżnieni środkami plastyki ilustrowali hasło „Pod dobrą opieką”.

 – Dla uczestników była to okazja, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czym są opiekuńcze skrzydła rodziców, ale też na czym polega dbałość, pielęgnacja i ochrona. Jedni uczniowie ukazywali troskliwe oko dorosłych, inni przekonywali, że dobra opieka to umiejętność nie tylko zarezerwowana dla rodziców czy dziadków, bo przecież każdy z nas może być opiekunem słabszych, potrzebujących czy chorych. I jak co roku zadanie wykonali z nawiązką – mówią organizatorzy ze Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.