Euromaster Chrobry Głogów rozpocznie w Zduńskiej Woli

0
697

Do sporych zmian doszło w Euromasterze Chrobry Głogów. Grający w Futsal Ekstraklasie zespół stracił sponsora tytularnego, co sprawiło, że występ w najwyższej klasie rozgrywkowej stał pod znakiem zapytania. Zrobiono jednak wszystko, by Głogów miał swojego przedstawiciela w futsalowej elicie. Za kilkanaście dni drużyna zainauguruje nowy sezon, a na początek czeka ją wyjazdowe starcie z mistrzem Polski, Gattą Zduńska Wola.

Przerwa między sezonami przyniosła spore zmiany w głogowskim klubie. Euromaster Chrobry Głogów stracił tytularnego sponsora i przez pewien moment występ w najwyższej klasie rozgrywkowej stał pod znakiem zapytania. Do zmian doszło również w kadrze. – „Obecnie nie mamy już połowy zawodników z poprzedniego sezonu. Z kilkoma odejściami się liczyliśmy. Zawodnicy wcześniej zapowiadali, że kończą przygodę z naszą drużyną. Zostali ci, którym najbardziej zależy. Postawimy na młodzież, która ma taki potencjał, że niebawem może sprostać wymogom ekstraklasy” – powiedział w jednej z rozmów trener Tomasz Trznadel.

W klubie zrobiono wszystko, by drużyna mogła przystąpić do nowego sezonu Futsal Ekstraklasy i co najważniejsze – przyniosło to efekty. Głogów nie zniknie z futsalowej mapy Polski, a Euromaster Chrobry Głogów już za kilkanaście dni rozegra pierwszy mecz o punkty w rozgrywkach 2016/2017. Zadanie będzie jednak trudne, bo na początek głogowian czeka wizyta na parkiecie mistrza Polski, Gatty Zduńska Wola.

Podopieczni Tomasza Trznadla rozegrali w okresie przygotowawczym kilka meczów kontrolnych. Głogowianie dwukrotnie mierzyli się z występującym w I lidze zespołem KS Futsal Oborniki. Pod koniec sierpnia Euromaster wygrał 6:4, natomiast kilka dni później aż 11:0. Wczoraj przeciwnikiem głogowskiej drużyny był natomiast ligowy rywal, Red Dragons Pniewy. Wyrównane spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 na korzyść przeciwnika.

Inauguracja nowego sezonu na parkietach Futsal Ekstraklasy nastąpi w weekend 17-18 września. Głogowianie zagrają na początek z mistrzem kraju i na pewno nie będzie to łatwa przeprawa. Przed własną publicznością zespół Tomasza Trznadla zaprezentuje się na początku października, gdy rywalem będzie AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

Kadra Euromastera Chrobry Głogów na sezon 2016/2017: Michał Długosz, Filip Tomkowiak i Damian Tyźlik (bramkarze) oraz Piotr Pietruszko, Mateusz Niedźwiedź, Grzegorz Nowak, Kamil Kaczmar, Kacper Konopacki, Adrian Niedźwiedzki, Andrzej Koryciński, Michał Bartnicki, Kamil Łętkowski, Jarosław Radliński i Kacper Ciechelski (zawodnicy z pola). Grającym trenerem zespołu będzie Tomasz Trznadel, kierownikiem drużyny Piotr Długosz, a fizjoterapeutą Wiesław “Miki” Breitkopf.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.