Polkowice: Wyjątkowe Powiatowe Święto Plonów

0
1081
TutajPOLKOWICE.pl 2016-09-04 Polkowice dozynki Powiatowe Święto Plonów Sanktuarium w Grodowcu 01

W pierwszą niedzielę września tradycyjnie, jak co roku, odbyło się Powiatowe Święto Plonów, ale tym razem, rolnicy uczcili je podczas podniosłej, uroczystej Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Zbigniewa Kiernikowskiego w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu.

Wśród ofiarowanych darów znalazł się również herb powiatu polkowickiego, który w całości został wykonany z plonów ziemi powiatu polkowickiego. Świetności Mszy św. dodał Górniczy Chór Męski oddziału ZG „Lubin” oraz orkiestra dęta oddziału ZG „Polkowice-Sieroszowice”. Po Mszy św. niezwykły korowód udał się na tereny zielone za sanktuarium, aby przez Starostów Powiatowego Święta Plonów p. Marię Kowalczyk oraz p. Władysława Szczyrbatego uroczyście przekazać bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż na ręce Starosty Polkowickiego.

– To wielki zaszczyt dla mnie, że mogę stanąć tutaj pośród Wzgórz Dalkowskich gdzie kryje się, piękno Grodowca, w dniu Święta Plonów i jako Starosta Polkowicki dziękować za plony, za Wasz ciężki trud, chleb, rodziny i wszelkie dobro – mówił do rolników Marek Tramś, Starosta Polkowicki. Święto rolników to święto radości i odpoczynku po ciężkiej pracy.

Starosta w wyjątkowy sposób podziękował wszystkim, którzy swój los związali z rolą za chleb i owoce, za plony całoroczny trud. Nagrodził wszystkie zaprezentowane i odśpiewane wieńce, bowiem okazały się wyjątkowe i bogate w tegoroczne plony, a dodatkowo ogłosił plebiscyt mieszkańców na „Najpiękniejszy wieniec Powiatu Polkowickiego”, w którym to sami mieszkańcy zadecydują, który wieniec Powiatowego Święta Plonów jest najpiękniejszy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.