Narodowe czytanie w Polkowicach

0
476
TutajPOLKOWICE.pl Narodowe czytanie Quo Vadis w Polkowicach

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w sobotę (3.09) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach. Do akcji przyłączyły się także polkowickie placówki oświatowe.

Do biblioteki przyszło kilkadziesiąt osób. Wspólne czytanie „Quo Vadis” autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy, laureata Literackiej Nagrody Nobla, Henryka Sienkiewicza rozpoczęła Beata Zalewska, dyrektor polkowickiej biblioteki. Potem kolejne fragmenty czytali kolejni uczestnicy akcji. Narodowe Czytanie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach miało miejsce w godzinach od 11 do 13. Dzień wcześniej do akcji Narodowe Czytanie włączył się Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic, który w Szkole Podstawowej Nr 1 przeczytał dzieciom fragment rozdziału LXVII „Quo Vadis” poświęcony ocaleniu Ligii.

Przypominamy, że Narodowe Czytanie zostało zainicjowane przez Prezydenta RP w 2012 roku. Wówczas wspólną lekturą był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku, 5 września, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa w warszawskim Ogrodzie Saskim.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.