Zmiany kadrowe w pierwszoligowej Miedzi Legnica

0
547

Dwóch nowych zawodników trafiło do pierwszoligowej Miedzi Legnica. Dolnośląski zespół sprowadził na zasadzie wypożyczenia skrzydłowego Korony Kielce, Mariusza Rybickiego oraz środkowego obrońcę, Jonathana de Amo Pereza. Z legnickim klubem pożegnał się natomiast Artjom Artjunin, który do Miedzi trafił w styczniu z Levadii Tallin.

Mariusz Rybicki ma 23 lata i występuje na lewej pomocy. W swoim dorobku zawodnik ma 61 występów i 7 bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Widzewa Łódź. W poprzednim sezonie pomocnik reprezentował barwy Pogoni Siedlce, natomiast w lipcu związał się dwuletnim kontraktem z Koroną Kielce. 23-latek miał problemy z wywalczeniem miejsca w podstawowym składzie, dlatego skorzystał z opcji wypożyczenia do Miedzi Legnica. – „Rybicki jest dobrze przygotowany do sezonu. Nie ma żadnych zaległości treningowych, więc trener Ryszard Tarasiewicz będzie mógł na niego liczyć już w piątkowym meczu z Chojniczanką Chojnice” – poinformował legnicki klub.

Drugim nabytkiem Miedzianki jest 26-letni środkowy obrońca, Jonathan de Amo Perez. Mierzący 190 cm wzrostu Hiszpan występował ostatnio w rezerwach Celty Vigo, natomiast transfer do Legnicy nie jest jego pierwszym kontaktem z polskim futbolem. W sezonie 2013/2014 defensor rozegrał 14 spotkań dla występującego wówczas w Ekstraklasie łódzkiego Widzewa.

W poprzednich rozgrywkach urodzony w Barcelonie piłkarz spędził w rezerwach Celty Vigo. W hiszpańskiej trzeciej lidze rozegrał 32 mecze. Kontrakt z legnickim klubem podpisał we wtorek. – „Grałem już wcześniej w Polsce i to było dla mnie bardzo dobre doświadczenie, dlatego teraz chętnie wracam do Polski i cieszę się, że zagram w Miedzi. Trenowałem już z Miedzią i wiem, że w tym zespole jest bardzo dużo jakości i wielu dobrych zawodników” – powiedział Hiszpan dla oficjalnej strony klubu.

Z legnickim klubem rozstał się natomiast estoński obrońca, Artjom Artjunin. 26-letni piłkarz przebywał na Dolnym Śląsku od stycznia, kiedy przeszedł z Levadii Tallin. W rundzie wiosennej Estończyk zagrał dla Miedzianki w czterech spotkaniach. W bieżących rozgrywkach nie pojawił się na placu gry ani razu, stąd też podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy.

Po sześciu spotkaniach obecnego sezonu piłkarze Miedzi Legnica mają w swoim dorobku 6 punktów i zajmują dwunaste miejsce w tabeli. W najbliższy piątek (2 września) podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zagrają przed własną publicznością z Chojniczanką Chojnice. Początek meczu o godz. 18:00.

/fot. MKS Miedź Legnica/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.