Chocianów: młodzież na kolejnych stażach w Hiszpanii

0
637
TutaPOLKOWICE.pl Plaza de España w Sewilli Młodzież z Zespołu Szkół w Chocianowie pracuje w hiszpanii

Młodzież z Zespołu Szkół w Chocianowie po raz kolejny będzie miała możliwość zbierania doświadczenia podczas pracy w Sewilli i Walencji. Podobnie jak w latach poprzednich projektem objęci będą uczniowie dwóch kierunków: mechatronicznego i obsługi turystycznej.

Wyjazd na praktyki możliwy będzie dzięki programowi ERASMUS+ oraz ze środków Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja i Rozwój. Uczniowie będą mieli zapewniony transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie oraz kieszonkowe. Łącznie z zagranicznych praktyk skorzysta 30 uczniów. Całkowity koszt projektu to prawie 72,5 tys. euro. Staże odbędą się na początku przyszłego roku szkolnego. Opracowany projekt łączy potrzebę praktycznego zdobycia doświadczeń u wykwalifikowanych hiszpańskich pracodawców. W przypadku mechatroników będą to doświadczenia wyniesione z firm zajmujących się obróbką metalu głównie Industrias Gorriz i Industa oraz w warsztatach samochodowych Autolix Paterna, Spamovil, Autos Montalt Delegación Ford.  Natomiast dla uczniów obsługi turystycznej będą to staże w obiektach hotelarskich w Sewilli tj. EME Catedral Hotel, Los Seises by Fontecruz Hotel, Zenit Sevilla.

Współcześnie Sevilla, ze swoją populacją liczącą ponad 700 tysięcy mieszkańców, jest siedzibą rządu i parlamentu prowincji andaluzyjskiej. Nowe, ponure przedmieścia mocno kontrastują z pięknymi, wiekowymi barrios Starego Miasta, dzielnic takich jak Santa Cruz czy Triana. Miasto słynie z niezliczonej ilości drzewek pomarańczowych, które w okresie wiosennym, od kwietnia do maja, kwitną na potęgę. Walencja jest trzecim co do wielkości miastem hiszpańskim, każdego roku bardzo licznie odwiedzanym przez rzesze turystów z najrozmaitszych zakątków kontynentu europejskiego. Na terenie Walencji można odnaleźć liczne zabytki sztuki, będące reprezentantami stylu gotyckiego, romańskiego oraz barokowego. To miasto, w którym historia i nowoczesność stanowią niezwykłe połączenie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.