Martin Setchell wystąpi na Legnickich Wieczorach Organowych

0
519
TutajLEGNICA.pl 2016-08 organista Martin Setchell 25 Międzynarodowy Festiwal Organowy Legnickie Wieczory Organowe

Martin Setchell, znakomity organista z Nowej Zelandii we wtorek (30 sierpnia) wystąpi w legnickiej katedrze z koncertem w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Legnickich Wieczorów Organowych”. Początek o godz. 19.15, wstęp wolny.

Pokochałem życie w Nowej Zelandii wraz z moją nowozelandzką żoną Jenny, co trwa już niemal 40 lat. Ale jestem Anglikiem, więc uwielbiam krykieta, angielski sport narodowy. I gdybym nie był zawodowym muzykiem, to z przyjemnością zostałbym zawodowym graczem w krykieta – powiedział artysta.

Martin Setchell ma wielkie osiągnięcia w muzyce organowej. Jest kuratorem organów Riegera w Christchurch w Nowej Zelandii, wykłada na Uniwersytecie Muzycznym w Canterbury, gdzie pełni również funkcję Organisty Uniwersyteckiego. Regularnie koncertuje w Europie, USA, Kanadzie, Australii, Singapurze, Hong Kongu, Chinach i Japonii.

Podczas legnickiego koncertu wykona m.in. utwory J.S. Bacha, R. Schumanna, M. Regera czy B. Somma.

Międzynarodowy festiwal organowy pod nazwą „Legnickie Wieczory Organowe” organizowany jest od 1992 roku. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat w Katedrze Legnickiej zaprezentowało się wielu wybitnych artystów z różnych krajów. Program koncertów obejmował zarówno utwory muzyki dawnej, jak i klasyczne dzieła autorstwa Johanna Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna, Césara Francka. Czasem pojawiały się także kompozycje współczesne Tadeusza Paciorkiewicza, Stanisława Moryto. Na przestrzeni kilkunastu lat w Katedrze Legnickiej zaprezentowało się wielu wybitnych artystów z różnych krajów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.