Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej z Głogowskim Towarzystwem Tenisowym

0
535
2016-06 GTT Głogów Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej 31

Pomiędzy 28 czerwca a 4 lipca br. gościliśmy w Głogowie niemiecką młodzież w ramach 22. Międzynarodowej wymiany młodzieży pomiędzy Głogowskim Towarzystwem Tenisowym (GTT) a niemieckim klubem Tennisverein Kettenkamp (TK).

Równo 40 uczestników, 20 z Polski i 20 z Niemiec wzięło czynny udział w szeregu atrakcji turystyczno-sportowych przygotowanych przez członków oraz sympatyków towarzystwa tenisowego. Udało się zapewnić bogaty program zajęć oraz wycieczek, który bardzo spodobał się niemieckim gościom.

Już dzisiaj uczestnicy nie mogą się doczekać ponownego spotkania w Głogowie. Na pewno zarówno my głogowianie jak i nasi niemieccy przyjaciele będziemy mile wspominać tegoroczną wymianę – mówi Juliusz Osomański, prezes Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego.

Wymianę rozpoczęto we wtorek po południu przywitaniem gości. Na drugi dzień została zorganizowana całodzienna wycieczka autokarowa na górę Ślęża, gdzie uczestnicy wymiany jeździli rowerami, bawili się w małpim gaju i ślizgali się na pontonach.

Czwartkowe przedpołudnie młodzież spędziła grając i odpoczywając na basenie oraz obiektach CHROBREGO S.A. Popołudniem, korzystając z uroków i atrakcji głogowskiej Mariny, mieli zaś okazję – po raz pierwszy w historii wymiany – wziąć udział w rejsie statkiem po Odrze, jak również skorzystać z uroków samej Mariny i nowo-powstałego głogowskiego bulwaru nad rzeką Odrą.

W piątek, nie mniej intensywny jak dni poprzednie, zaplanowane zostały pełne emocji zawody paintball, a wieczorem wszyscy uczestnicy wymiany młodzieżowej zmierzyli się poza kortem tenisowym – rywalizując na torach bowlingu. Sobota była najważniejszym dniem, w którym odbywa się coroczna porcja rozgrywek na kortach, biorąc udział w turnieju tenisa o puchar przechodni.

W kolejnym dniu, niemieccy goście mogli się lepiej zapoznać z polskimi obyczajami, domową kuchnią i tak dobrze znaną polską gościnnością, spędzając niedzielę w domu u swoich gospodarzy. Młodzież miała okazję wspólnie się spotkać na Starym Rynku w Głogowie, czy też pokibicować swojej reprezentacji tworząc w domu „małe strefy kibica”.

W poniedziałek przyszedł dzień wyjazdu, ale wcześnie z rana wszyscy uczestnicy wymiany zostali zaproszeni do włodarza miasta – prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza, z którym wymienili wrażenia z pobytu.

Wszystkie atrakcje były możliwe dzięki dotacji z Gminy Miejskiej Głogów oraz wysokiej dotacji z Polsko-Niemieckiej Wspólnoty Młodzieży jak również z kosztów własnych Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wymiany:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.