Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: SPR Chrobry Głogów w Szczypiorno Cup

0
555

W dniach 5-7 sierpnia w Kaliszu rozegrany został III międzynarodowy turniej towarzyski Szczypiorno Cup. W tegorocznej imprezie udział wzięło osiem zespołów, a w gronie tym znalazło się miejsce dla SPR Chrobrego Głogów. Podopieczni trenera Jarosława Cieślikowskiego rozegrali dwa mecze i zakończyli imprezę na piątym miejscu.

W ciągu trzech dni zawodów na kaliskim parkiecie rozegrano 12 spotkań. Poza gospodarzami oraz pierwszoligową Ostrovią Ostrów Wielkopolski, udział w zmaganiach wzięło pięciu przedstawicieli PGNiG Superligi Mężczyzn oraz niemiecki zespół Hamm Westfalen. W gronie tym znalazł się m.in. obrońca trofeum wywalczonego przed rokiem, czyli KS Azoty Puławy czy wicemistrz kraju, Orlen Wisła Płock. Jak więc widać organizatorzy postarali się o mocną obsadę turnieju, a co za tym idzie emocje na parkiecie.

Porażka z obrońcą trofeum
Pierwszy rywalem ekipy SPR Chrobrego Głogów były KS Azoty Puławy, najlepsza drużyna ubiegłorocznej edycji turnieju Szczypiorno Cup. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego od początku musieli więc zmagać się z wymagającym rywalem, bo przecież zespół z Puław to także brązowy medalista minionego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn.

Głogowianie dobrze weszli w to spotkanie i na początku to oni przejęli inicjatywę na parkiecie. Szczypiorniści SPR Chrobrego wykorzystywali błędy rywala, a błyskawiczne kontrataki pozwoliły na zbudowanie solidnej przewagi bramkowej. Po dwudziestu minutach zmagań głogowski zespół prowadził różnicą czterech trafień, co było dość solidną zaliczką. Ostatnie minuty pierwszej odsłony należały jednak do Azotów Puławy. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu ligowego zdołała zniwelować stratę, a w samej końcówce doprowadziła do wyrównania. Oba zespoły zeszły do szatni przy stanie 14:14.

Po zmianie stron rywale poprawili swoją grę, a świetną postawą w bramce popisywał się Wadim Bogdanow. Głogowianie nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie bramkarza puławskiego zespołu, a ten – poza dobrą grą w defensywie – zdołał też wpisać się na listę strzelców! W drugiej połowie zawodnicy SPR Chrobrego Głogów rzucili zaledwie osiem bramek, a to nie mogło mieć przełożenia na korzystne rozstrzygnięcie spotkania. Przeciwnik powiększał swoją przewagę i ostatecznie zwyciężył mecz siedmioma trafieniami.

KS Azoty Puławy – SPR Chrobry Głogów 29:22 (14:14)

Azoty: Bogdanow 1, Koszowy – Łyżwa 6, Przybylski 5, Masłowski 4, Petrovsky 3, Skrabania 3, Prce 2, Kuchczyński 1, Kubisztal 1, Grzelak 1, Kowalczyk 1, Sobol 1, Śliwiński.
Karne: 5/7.
Kary: 8 min.

SPR Chrobry: Kapela, Stachera – Krzysztofik 6, Sadowski 4, Płócienniczak 3, Sobut 3, Biegaj 3, Tylutki 2, Kubała 1, Miszka, Pawłowski, Bajor, Gujski, Rydz.
Karne: 2/5.
Kary: 10 min.

Pewna wygrana z pierwszoligowcem
Drugim rywalem SPR Chrobrego Głogów w Kaliszu była pierwszoligowa Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Zespół Jarosława Cieślikowskiego, po porażce z Azotami Puławy, walczyli o miejsca 5-8, a pierwszą przeszkodą był właśnie wspomniany pierwszoligowiec. Głogowska drużyna doskonale poradziła sobie z przeciwnikiem i bez większych problemów odniosła zwycięstwo.

Już w pierwszej połowie głogowianie zbudowali bezpieczną przewagę. Praktycznie od początku utrzymywali oni 2-3 trafienia przewagi, natomiast jeszcze przed przerwą udało się znacznie odskoczyć rywalowi. Szczypiorniści SPR Chrobrego rzucili sześć kolejnych bramek, na co Ostrovia nie odpowiedziała ani razu. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się prowadzeniem drużyny z Głogowa 18:10.

Po zmianie stron głogowianie prowadzili nawet różnicą dwunastu trafień. Trener Cieślikowski dał jednak szansę młodszym zawodnikom, co po części wykorzystali ostrowianie. Pierwszoligowiec zdołał zminimalizować stratę, jednak w dalszym ciągu był bez szans na korzystny rezultat. Po godzinie gry tablica wskazywała wynik 33:27 na korzyść SPR Chrobrego Głogów.

Chrobry Głogów – Ostrovia Ostrów Wlkp. 33:27 (18:10) 

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Biegaj 7, Sadowski 7, Kubała 5, Pawłowski 3, Tylutki 3, Bajor 2, Rydz 2, Krzysztofik 2, Miszka 1, Gujski 1, Płócienniczak, Sobut.
Karne: 3/4.
Kary: 8 min.

Ostrovia: Piskorski, Matuszczak – Krzywda 5, Staniek 4, Klara 4, Tomczak 3, Stempniak 2, Wesolek 2, Wojkowski 1, Jedwabny 1, Wojciechowski 1, Olszyna 1, Kuśmierczyk 1, Gajek 1, Brychcy 1.
Karne: 3/5.
Kary: 18 min.

SPR-Chrobry-Glogow-KS-Azoty-Pulawy-Szczypiorno-Cup-2016

Piąte miejsce bez konieczności gry
Kolejnym rywalem głogowskiej drużyny miała być Pogoń Szczecin. Z uwagi na kontuzje i sytuację kadrową, zachodniopomorski zespół zrezygnował jednak z rozgrywania spotkania, co sprawiło, że SPR Chrobry zajął ostatecznie piątą lokatę. Zwycięzcą III edycji turnieju Szczypiorno Cup została Orlen Wisła Płock, która w finale okazała się lepsza od niemieckiego drugoligowca. Sukces nie przyszedł jednak łatwo, bo o końcowym rezultacie decydował konkurs rzutów karnych.

Pod koniec miesiąca memoriał Ryszarda Matuszaka
W dniach 26-27 sierpnia w Głogowie odbędzie się kolejna edycja Memoriału Ryszarda Matuszaka. W zmaganiach poza gospodarzami udział wezmą: Pogoń Szczecin, MMTS Kwidzyn oraz HBC Jicin. SPR Chrobry Głogów na początek zmierzy się z Czechami. Finał oraz mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany dzień później.

Terminarz 22. Memoriału Ryszarda Matuszaka:
Piątek – 26.08
16:00 Pogoń Szczecin – MMTS Kwidzyn
18:00 SPR Chrobry Głogów – HBC Jicin

Sobota – 27.08
10:00 Mecz o miejsce 3-4
12:00 Mecz o miejsce 1-2

Memorial-Ryszarda-Matuszaka-2016-Plakat

/fot. SPR Chrobry Głogów/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.