Legnica: Centrum rekreacyjne przy Oświęcimskiej

0
507

Zakończyła się budowa placu zabaw i siłowni pod chmurką przy ul. Oświęcimskiej, kolejnej z inwestycji zrealizowanych w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Plenerowa siłownia i plac zabaw (Rodzinny park rekreacyjno sportowy przy ul. Oświęcimskiej – budowa placu zabaw i siłowni napowietrznej) usytuowane są w sąsiedztwie boiska, które w ubiegłorocznej edycji LBO zostało gruntownie przebudowane.

Podczas tegorocznej inwestycji zamontowane zostały urządzenia do ćwiczeń siłowych. Cieszą się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców, o czym świadczą kolejki chętnych do poprawienia swojej kondycji fizycznej, np. na drążkach, drabinkach czy wyciągach.

Z kolei na placu zabaw najmłodsi mieszkańcy mogą pobawić się na koniku bujanym, karuzeli, huśtawce, zjeżdżalni lub na piramidzie linowej. Jesienią zostanie tu jeszcze posadzona zieleń.

Siłownia i plac zabaw przy ul. Oświęcimskiej to kolejne elementy centrum rekreacyjno – sportowego na Tarninowie, powstającego dzięki zaangażowaniu mieszkańców w Legnicki Budżet Obywatelski. W tegorocznej edycji LBO zgłosili oni kolejny projekt na jego rozbudowę, który zostanie poddany pod głosowanie.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Legnica Centrum rekreacyjne przy Oświęcimskiej, tutajlegnica.pl

Plac zabaw przy ul. Oświęcimskiej cieszy się dużym powodzeniem

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.