SPR Chrobry Głogów lepszy w derbowym sparingu z Zagłębiem

0
528
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-8

Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów wygrali sparingowe spotkanie z Zagłębiem Lubin 29:25. Przez zdecydowaną część spotkania toczyła się bardzo wyrównana walka. O losach meczu zadecydowała końcówka, w której głogowianie złapali wiatr w żagle i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Dla obu dolnośląskich drużyn był to pierwszy sprawdzian w letnim okresie przygotowawczym. Jak to w przypadku derbowych konfrontacji często bywa, przez zdecydowanie większą część rywalizacji utrzymywał się remisowy wynik. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi na kilka trafień, co zmieniło się dopiero w końcowych minutach. Świetna gra w bramce Rafała Stachery i celność w ataku sprawiły, że głogowianie odskoczyli Zagłębiu i wygrali 29:25. – Przez trzy tygodnie kładliśmy główny nacisk na siłę i wytrzymałość. Ten mecz z Zagłębiem wyglądał dobrze z obu stron. Nie tylko w obronie, ale i w ataku było kilka ciekawych rozwiązań. Emocje były do samego końca” – skomentował trener SPR Chrobrego Głogów, Jarosław Cieślikowski. Nieco mniej pocieszony był trener Zagłębia. – „W ostatnich kwadransie dominowała u nas młodość i to wyszło samej końcówce. Fatalne ostatnie 5 minut i dlatego porażka” – dodał Paweł Noch.

Wiadomo także, że w sezonie 2016/2017 barw głogowskiej drużyny nie będzie reprezentował Tomasz Rosiński. Doświadczony szczypiornista przyszedł do SPR Chrobrego przed startem poprzednich rozgrywek, jednak z powodu kontuzji stracił cały sezon. Były gracz Vive Kielce nadal boryka się z problemami zdrowotnymi, stąd też decyzja o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron. – „Nie będziemy szukać nikogo w miejsce Tomka. Mamy Gujskiego i młodego Rydza. Musimy wszystko zrobić, aby oni byli w optymalnej formie na ligę” – ocenił opiekun zespołu.

Drużyny SPR Chrobrego Głogów i Zagłębia Lubin spotkają się jeszcze 7 września. Będzie to ostatni test-mecz obu zespołów przed startem rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn. Dziś głogowska ekipa wyjedzie do Kalisza, gdzie w dniach 5-7 sierpnia odbędzie się towarzyski turniej Szczypiorno Cup. Udział w imprezie weźmie m.in. Orlen Wisła Płock.

KS SPR Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 29:25 (15:15)

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Miszka 2, Pawłowski 1, Płócienniczak 6, Sadowski 4, Gujski 4, Tylutki 1, Sobut 1, Krzysztofik 2, Kubała 4, Rydz 1, Biegaj 3.

Zagłębie Lubin: Skrzyniarz, Małecki – Pawlaczyk 4, Stankiewicz 1,Czuwara 7, Bartczak 1, Szymyślik 2, Przysiek 2, Wolski 2, Dżono 6.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.