SPR Chrobry Głogów lepszy w derbowym sparingu z Zagłębiem

0
296
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-8

Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów wygrali sparingowe spotkanie z Zagłębiem Lubin 29:25. Przez zdecydowaną część spotkania toczyła się bardzo wyrównana walka. O losach meczu zadecydowała końcówka, w której głogowianie złapali wiatr w żagle i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Dla obu dolnośląskich drużyn był to pierwszy sprawdzian w letnim okresie przygotowawczym. Jak to w przypadku derbowych konfrontacji często bywa, przez zdecydowanie większą część rywalizacji utrzymywał się remisowy wynik. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi na kilka trafień, co zmieniło się dopiero w końcowych minutach. Świetna gra w bramce Rafała Stachery i celność w ataku sprawiły, że głogowianie odskoczyli Zagłębiu i wygrali 29:25. – Przez trzy tygodnie kładliśmy główny nacisk na siłę i wytrzymałość. Ten mecz z Zagłębiem wyglądał dobrze z obu stron. Nie tylko w obronie, ale i w ataku było kilka ciekawych rozwiązań. Emocje były do samego końca” – skomentował trener SPR Chrobrego Głogów, Jarosław Cieślikowski. Nieco mniej pocieszony był trener Zagłębia. – „W ostatnich kwadransie dominowała u nas młodość i to wyszło samej końcówce. Fatalne ostatnie 5 minut i dlatego porażka” – dodał Paweł Noch.

Wiadomo także, że w sezonie 2016/2017 barw głogowskiej drużyny nie będzie reprezentował Tomasz Rosiński. Doświadczony szczypiornista przyszedł do SPR Chrobrego przed startem poprzednich rozgrywek, jednak z powodu kontuzji stracił cały sezon. Były gracz Vive Kielce nadal boryka się z problemami zdrowotnymi, stąd też decyzja o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron. – „Nie będziemy szukać nikogo w miejsce Tomka. Mamy Gujskiego i młodego Rydza. Musimy wszystko zrobić, aby oni byli w optymalnej formie na ligę” – ocenił opiekun zespołu.

Drużyny SPR Chrobrego Głogów i Zagłębia Lubin spotkają się jeszcze 7 września. Będzie to ostatni test-mecz obu zespołów przed startem rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn. Dziś głogowska ekipa wyjedzie do Kalisza, gdzie w dniach 5-7 sierpnia odbędzie się towarzyski turniej Szczypiorno Cup. Udział w imprezie weźmie m.in. Orlen Wisła Płock.

KS SPR Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 29:25 (15:15)

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Miszka 2, Pawłowski 1, Płócienniczak 6, Sadowski 4, Gujski 4, Tylutki 1, Sobut 1, Krzysztofik 2, Kubała 4, Rydz 1, Biegaj 3.

Zagłębie Lubin: Skrzyniarz, Małecki – Pawlaczyk 4, Stankiewicz 1,Czuwara 7, Bartczak 1, Szymyślik 2, Przysiek 2, Wolski 2, Dżono 6.