Polkowice: Ukończono remont ulicy Nagietkowej

0
597
TutajPOLKOWICE.pl 2016-08 Ulica Nagietkowa Polkowice ukończony remont widok 02

Trwająca od grudnia ubiegłego roku budowa ulicy Nagietkowej w Polkowicach dobiegła końca. Mieszkańcy ulicy maja teraz komfortowy dojazd do swoich domów.

Ulica Nagietkowa to kolejna, wprowadzona do eksploatacji jezdnia, przecinająca jedną z głównych arterii komunikacyjnych Nowych Polkowic – ulicę Przemkowską. Realizacja inwestycji rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. Prace trwały nieco ponad siedem miesięcy. Droga o długości 420 metrów została wybudowana wraz z parkingiem na 36 miejsc postojowych, uwzględniając dostępność dla osób niepełnosprawnych, łącznie z wydzielonymi dwoma miejscami dla niepełnosprawnych. Na tym zakres prac się nie kończy, bo przebudowano także zatokę autobusową oraz nowe ogrodzenie o długości ponad 180 metrów.

Miedziak.info.pl TutajPOLKOWICE.pl Burmistrz Gminy Polkowice Wiesław Wabik– Postawiliśmy również nową wiatę autobusową, a także wykonaliśmy nową nawierzchnię z kostki betonowej przy wiacie. Poza tym został zagospodarowany teren wokół jezdni. Posadziliśmy trawę, wykonaliśmy także nasadzenia zastępcze – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Całość wykonanych prac na ulicy Nagietkowej kosztowała milion dziewięćset tysięcy złotych.

Budowa ulicy Nagietkowej to kolejny etap systematycznego porządkowania układu komunikacyjnego na terenie Nowych Polkowic. Kluczowe znaczenie miało oddanie do użytkowania ulicy Przemkowskiej, która w znaczący sposób rozładowała ruch na Chocianowskiej. Teraz w Nowych Polkowicach są dwie główne arterie komunikacyjne. Kolejny etap to budowanie prostopadłych dróg do Przemkowskiej. Jedną z nich jest Nagietkowa. W przyszłości będą budowane kolejne prostopadłe do Przemkowskiej ulice.

Polkowicka ulica Nagietkowa w liczbach:

  • 420 metrów – długość ulicy
  • 185 metrów – długość nowego ogrodzenia
  • 545 m2 – powierzchnia nawierzchni z betonu asfaltowego
  • 3012 m2 – powierzchnia nawierzchni z kostki betonowej
  • 36 – ilość miejsc parkingowych

TutajPOLKOWICE.pl 2016-08 Ulica Nagietkowa Polkowice ukończony remont widok 01

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.