Siatkarze Cuprum Lubin rozpoczną przygotowania 8 sierpnia

0
593

W poniedziałek 8 sierpnia siatkarze Cuprum Lubin rozpoczną okres przygotowawczy do nowego sezonu. Lubinianie będą szlifować formę pod kątem ligowych rozgrywek, które w minionej kampanii zakończyli na piątym miejscu. Od początku przygotowań do dyspozycji trenerów będzie zdecydowana większość kadry.

Przygotowania Cuprum Lubin do nowego sezonu poprowadzi dwóch szkoleniowców – Gheorge Cretu oraz Marcin Mierzejewski. Do ich dyspozycji będzie większość polskich siatkarzy. Zabraknie jedynie Grzegorza Łomacza, który został powołany na Igrzyska Olimpijskie i wraz z kadrą narodową przebywa w Rio de Janeiro. Początek przygotowań opuszczą także zagraniczni zawodnicy – Keith Pupart, Robert Täht i Rafael Koumentakis. Cała trójka przygotowuje się ze swoimi reprezentacjami do występu w turniejach kwalifikacyjnych do ME 2017.

Pierwsza część przygotowań do nowego sezonu odbędzie się na lubińskich obiektach. Siatkarze będą korzystać z hali, siłowni, basenu czy boiska do siatkówki plażowej. We wrześniu zespół Cuprum Lubin ma natomiast zaplanowane turnieje towarzyskie. Najpierw w Lubinie odbędzie się II Memoriał Jana Rutyńskiego, którego skład zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. 16-17 września piąta drużyna poprzedniego sezonu pojedzie do Berlina, gdzie zagra z Berlin Recycling Volleys. Miesiąc zakończy turniej w Radomiu, który organizuje tamtejszy klub. Impreza została zaplanowana na dni 23-25 września.

„Plan przygotowań do kolejnego sezonu jest więc mocno wymagający. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. PlusLiga powiększona o dwa kolejne zespoły będzie ponownie stawiała przed naszymi siatkarzami najwyższe wymagania. Jesteśmy jednak pewni jednego – motywacji na pewno naszym chłopakom nie zabraknie” – czytamy na oficjalnej stronie Cuprum Lubin.

Ligowe rozgrywki w sezonie 2016/2017 rozpoczną się 1 października. Lubinianie w pierwszej serii gier podejmą na własnym parkiecie BBTS Bielsko-Biała. Tydzień później podopieczni trenera Cretu zagrają na wyjeździe z Effectorem Kielce, natomiast w trzeciej kolejce gościć będą MKS Będzin. Mistrza Polski poznamy 6 maja 2017 roku.

Skład Cuprum Lubin na sezon 2016/2017
Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Maciej Gorzkiewicz
Atakujący: Mateusz Malinowski, Łukasz Kaczmarek
Środkowi: Marcus Böhme (GER), Dawid Gunia, Piotr Hain, Adam Michalski
Przyjmujący: Keith Pupart (EST), Robert Täht (EST), Rafael Koumentakis (GRE), Igor Grobelny (BEL)
Libero: Paweł Rusek, Marcin Kryś

I trener: Gheorghe „Gianni” Cretu
II trener: Marcin Mierzejewski
Trener przygotowania fizycznego: Mirko Fasini
Fizjoterapeuta: Mateusz Kowalik
Statystycy: Alar Rikberg, Szymon Kostecki
Kierownik drużyny: Justyna Róg

/fot. Cuprum Lubin/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.