Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: W sierpniu wystartują niższe ligi piłkarskie

0
635

W tym miesiącu walkę o punkty rozpoczną zespoły rywalizujące w niższych ligach piłkarskich. Na początek do gry powrócą czwartoligowcy, a wśród nich rezerwy Chrobrego Głogów. Nieco później inauguracja nastąpi w klasie A oraz B, gdzie także występują zespoły z powiatu głogowskiego. Zapraszamy na przegląd niższych lig piłkarskich.

W sezonie 2016/2017 czwarta liga została podzielona na dwie grupy. Chrobry II Głogów wystąpi w zachodniej, a pierwszy mecz o ligowe punkty rozegra w weekend 13-14 sierpnia. Na początek pomarańczowo-czarni zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Chocianów, natomiast tydzień później zagrają u siebie ze Spartą Grębocice. Sierpień podopieczni Jarosława Helwiga zakończą wyjazdowym starciem z Orlą Wąsosz.

W poprzednim sezonie rezerwy Chrobrego Głogów zanotowały dobry występ i zakończyły ligową rywalizację na siódmym miejscu. Pomarańczowo-czarni występowali na czwartoligowych boiskach w roli beniaminka i udało im się zanotować dobry rezultat, zachowując miejsce w lidze na kolejny sezon.

Najciekawszymi spotkaniami dla drugiego zespołu z Głogowa będą z pewnością konfrontacje z Zagłębiem II Lubin. Rezerwy Miedziowych występowały w poprzednim sezonie w III lidze, jednak nie zdołały utrzymać miejsca w ligowej stawce, w związku z czym zagrają poziom niżej. Pierwsza bezpośrednia konfrontacja zaplanowana została na 5-6 listopada w Głogowie. Rok kalendarzowy rezerwy Chrobrego zakończą domowym spotkaniem, w którym rywalem będzie GKS Warta Bolesławiecka.

Mieszko-Ruszowice-Gwardia-Bialoleka-Pilka-Nozna

Aż dziewięciu przedstawicieli powiat głogowski będzie miał w klasie A. W legnickiej grupie I wystąpią: Iskra Droglowice, Zawisza Serby, Sokół Jerzmanowa, Orzeł Czerna, Mieszko Ruszowice, Łagoszowia Łagoszów, Zryw Kotla, Gwardia Białołęka oraz Dragon Jaczów. Do bezpośrednich konfrontacji dojdzie już w pierwszej kolejce. Na inaugurację Iskra zagra z Dragonem, Zawisza z Gwardią, natomiast Sokół podejmie Łagoszowię.

W pierwszej kolejce wyjazdowe konfrontacje czekają ekipy z Czernej, Kotli i Ruszowic. Ci pierwsi zagrają z Płomieniem Radwanice, Mieszko pojedzie na mecz z Pogonią Góra, a Zryw czeka konfrontacja na terenie LZS-u Buczyna.

W poprzednim sezonie najlepiej na A-klasowych boiskach spisała się ekipa Mieszka Ruszowice, która zajęła drugie miejsce. Lepszy okazał się jedynie Arkon Przemków, który wywalczył promocję do klasy okręgowej. Wysokie piąte miejsce zajęła na finiszu rozgrywek Gwardia Białołęka, natomiast jedną lokatę niżej sklasyfikowano Zawiszę Serby. W sezonie 2016/2017 beniaminkiem klasy A będzie Iskra Droglowice, która w poprzedniej kampanii zwyciężyła B-klasową rywalizację w swojej grupie.

Trzy zespoły z powiatu głogowskiego wystąpią w klasie B. Victoria Borek zagra na inaugurację ligi (20-21 sierpnia) na własnym boisku z Kłosem Moskorzyn, Sparta Przedmoście podejmie Sokoła Niechlów, natomiast Odra Grodziec Mały pojedzie do Kwielic. Pierwsze bezpośrednie starcie „głogowskich” drużyn zaplanowano na pierwszy weekend września, kiedy do Przedmościa zawita ekipa z Grodźca Małego.

Spośród trzech drużyn najlepiej w poprzednim sezonie spisała się Odra Grodziec Mały, która zakończyła ligowe rozgrywki na siódmej lokacie. Dziewiąta była Sparta, natomiast jedno miejsce niżej finiszowała Viktoria. Zespoły z klasy A i B rozpoczną ligowy sezon 2016/2017 tydzień później niż czwartoligowcy. Żadnego przedstawiciela naszego powiatu nie ma natomiast w klasie okręgowej.

Zespołom z powiatu głogowskiego życzymy jak najlepszych występów na ligowych boiskach!

Sierpniowe mecze drużyn z powiatu głogowskiego:

IV liga dolnośląska (grupa zachód):
13-14 sierpnia: Stal Chocianów – Chrobry Głogów
20-21 sierpnia: Chrobry II Głogów – Sparta Grębocice
27-28 sierpnia: Orla Wąsosz – Chrobry II Głogów

Klasa A (legnicka grupa I):
20-21 sierpnia: Iskra Droglowice – Dragon Jaczów
20-21 sierpnia: Zawisza Serby – Gwardia Białołęka
20-21 sierpnia: LZS Buczyna – Zryw Kotla
20-21 sierpnia: Sokół Jerzmanowa – Łagoszowia Łagoszów
20-21 sierpnia: Pogoń Góra – Mieszko Ruszowice
20-21 sierpnia: Płomień Radwanice – Orzeł Czerna
27-28 sierpnia: Dragon Jaczów – Orzeł Czerna
27-28 sierpnia: Mieszko Ruszowice – Płomień Radwanice
27-28 sierpnia: Łagoszowia Łagoszów – Pogoń Góra
27-28 sierpnia: Korona Czernina – Sokół Jerzmanowa
27-28 sierpnia: Zryw Kotla – Victoria Siciny
27-28 sierpnia: Gwardia Białołęka – LZS Buczyna
27-28 sierpnia: Iskra Droglowice – Zawisza Serby

Klasa B (legnicka grupa I):
20-21 sierpnia: Viktoria Borek – Kłos Moskorzyn
20-21 sierpnia: Tęcza Kwielice – Odra Grodziec Mały
20-21 sierpnia: Sparta Przedmoście – Sokół Niechlów
27-28 sierpnia: LZS Retków – Sparta Przedmoście
27-28 sierpnia: Odra Grodziec Mały – Stal II Chocianów
27-28 sierpnia: Błyskawica Luboszyce – Viktoria Borek

/fot. Mieszko Ruszowice, Gwardia Białołęka/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.