SPR Chrobry Głogów z licencją na grę w zawodowej lidze

0
548
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-65

W połowie września ruszy sezon 2016/2017 w zawodowej PGNiG Superlidze Mężczyzn. W rozgrywkach wystąpi czternaście zespołów, a w gronie tym nie zabraknie szczypiornistów SPR Chrobrego Głogów. Hasło przewodnie zmodernizowanej najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce będzie brzmiało „Silni razem”.

W nowych rozgrywkach PGNiG Superligi Mężczyzn wystartuje czternaście z szesnastu ubiegających się o licencję zespołów. W ligowych zmaganiach zabraknie Śląska Wrocław oraz Spójni Gdynia, natomiast wcześniej ze starań o występy w zawodowej lidze wycofały się Warmia Traveland Olsztyn i Olimpia MEDEX Piekary Śląskie.

Nowa PGNiG Superliga Mężczyzn to finanse na innym poziomie, ale także nowe hasło czy logo rozgrywek. Motywem przewodnim ligi będzie hasło „Silni razem”. – „Nowe logo rozgrywek nawiązuje do idei, które towarzyszą nam przy tworzeniu ligi zawodowej: jedność, fair play, wspólnota celów. Postanowiliśmy zmienić wizerunek, aby dać sygnał, że chcemy wspólnie stworzyć najlepsze rozgrywki piłki ręcznej na świecie”powiedział prezes PGNiG Superligi, Łukasz Gontarek.

Wiadomo także, że rozgrywki zostaną podzielone na dwie grupy, w których wystąpi po siedem zespołów – grupę granatową oraz pomarańczową. Rozgrywkom towarzyszyć będą także specjalne wydarzenia. W lutym odbędzie się Weekend Gwiazd, którego głównym punktem będzie mecz drużyn złożonych z czołowych zawodników PGNiG Superligi Mężczyzn. Cały sezon podsumuje natomiast specjalna gala, podczas której uhonorowani zostaną najlepsi trenerzy, zawodnicy i debiutanci.

„Jesteśmy w historycznym momencie. Odświeżamy na zupełnie inny sposób te rozgrywki. Chcemy, by weszły na ścieżkę rozwoju i profesjonalizacji. To nowy pomysł na zawodową ligę w Polsce. Mamy nadzieję, że zyska przychylność i uznanie kibiców w kraju” – dodał Gontarek. Nowy sezon PGNiG Superligi Mężczyzn ruszy w połowie września.

Skład zawodowej PGNiG Superligi Mężczyzn w sezonie 2016/2017:

– Vive Tauron Kielce (mistrz kraju)
– Orlen Wisła Płock (wicemistrz kraju)
– KS Azoty Puławy (3. drużyna ligi)
– MMTS Kwidzyn (4. drużyna ligi)
– Górnik Zabrze (5. drużyna ligi)
– KPR RC Legionowo (6. drużyna ligi)
– Zagłębie Lubin (7. drużyna ligi)
– Chrobry Głogów (8. drużyna ligi)
– Gwardia Opole (9. drużyna ligi)
– Pogoń Szczecin (10. drużyna ligi)
– PGE Stal Mielec (11. drużyna ligi)
– Meble Wójcik Elbląg (mistrz I ligi gr. A)
– Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (mistrz I ligi gr. B)
– Wybrzeże Gdańsk (3. drużyna I ligi gr. A)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.