Bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

0
506

W dniach od 1 do 6 sierpnia odbędzie się w Legnicy bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Kolejne zbiórki co dwa miesiące.

Podczas akcji prowadzonej w godzinach od 10.00 do 17.00 odbierane będą odpady:

– wielkogabarytowe – stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, itp.,

– zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia, itp.

Do odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne, takie jak: deski, belki, panele, ramy okienne, grzejniki, płytki, jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe i ogrodowe. Należy je przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Rzeszotarskiej 1 oraz ul. Nowodworskiej 48.

Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy wystawiać do godziny 10.00 – w zabudowie jednorodzinnej przed posesję. W zabudowie wielorodzinnej – w miejscu gromadzenia odpadów, przy zasiekach, z dojazdem dla samochodów odbierających.

Od 1 sierpnia 2016 roku obowiązuje nowy regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Legnicy. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbywać się będzie raz na dwa miesiące. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców akcja będzie prowadzona w sierpniu, październiku i grudniu, w każdy pierwszy pełny tydzień miesiąca.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.