Nordic walking: Udany występ polkowiczan w Pucharze Wielkopolski

0
394

Kolejny bardzo dobry start zanotowali kijkarze sekcji KS Metraco Polkowice. Tym razem polkowiccy nodrikowcy rywalizowali w Pucharze Wielkopolski w Nordic Walking – Okonek. W zawodach zawodnicy z Polkowic aż siedmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, a dodatkowo zajmowali drugie oraz trzecie miejsca.

Występ w Pucharze Wielkopolski to kolejny sukces zawodników z sekcji nordic walking KS Metraco Polkowice. Tym razem polkowiczanie siedmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, a dodatkowo wywalczyli srebrne i brązowe medale. Udany start po raz kolejny potwierdził, że polkowiccy nordikowcy należą do ścisłej czołówki w kraju.

Pierwsze miejsce w kategorii 55-59 lat mężczyzn zajął Roman Woroch, który został sklasyfikowany na drugiej lokacie w kategorii OPEN. Złote medale wywalczyli także Bogdan Grygorowicz (65-69), Bronisław Sikora (60-64) oraz Przemysław Bik (kategoria dzieci). Wszyscy z wymienionych rywalizowali na dystansie 5 km.

Na dwukrotnie dłuższym dystansie pierwsze miejsce wywalczyło czterech reprezentantów KS Metraco Polkowice. W kategorii 60-69 najlepszy był Stefan Helwich, w kategorii 50-59 triumfowała Renata Jędrasiak, w 30-39 Katarzyna Skrycka, natomiast w rywalizacji 70+ bezkonkurencyjna okazała się Janina Woronko-Zaczyńska.

Srebrne medale w Pucharze Wielkopolski wywalczyli: Eugeniusz Gajewski (55-59 oraz III miejsce w kategorii OPEN), Józef Piątkowski (70+), Jadwiga Grobelna (niepełnosprawni), Janina Kolbusz (65-69), a także Lilianna Kasprzyk (50-59). Z brązowymi medalami do domu wrócili Jan Mikołajczak (niepełnosprawni) oraz Karol Staniak (60-69).

Reprezentanci nordic walking sekcji KS Metraco Polkowice mają za sobą kolejny medalowy start. Polkowiccy kijkarze podtrzymali wysoką formę i ponownie opuścili Wielkopolskę z workiem medali. Przypomnijmy, że niedawno w Wągrowcu wywalczyli oni 15 krążków.

Miejsca medalowe KS Metraco Polkowice

Dystans 5 km

II miejsce OPEN, I miejsce (kat. 55-59) – Roman Woroch
III miejsce OPEN, II miejsce (kat. 55-59) – Eugeniusz Gajewski
I miejsce (kat. 65-69) – Bogdan Grygorowicz
I miejsce (kat. 60-64) – Bronisław Sikora
I miejsce (kat. Dzieci) – Przemysław Bik
II miejsce (kat. 70+) – Józef Piątkowski
II miejsce (kat. Niepełnosprawni) – Jadwiga Grobelna
II miejsce (kat. 65-69) – Janina Kolbusz
III miejsce (kat. Niepełnosprawni) – Jan Mikołajczak

Dystans 10 km

I miejsce (kat. 60-69) – Stefan Helwich
I miejsce (kat. 50-59) – Renata Jędrasiak
I miejsce (kat. 30-39) – Katarzyna Skrycka
I miejsce (kat. 70+) – Janina Woronko-Zaczyńska
II miejsce (kat. 50-59) – Lilianna Kasprzyk
III miejsce (kat. 60-69) – Karol Staniak

/fot. KS Metraco Polkowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.